سرخط خبرها

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان بر ضرورت راه اندازی هرچه بیشتر مراکز مشاوره ازدواج و خانواده در کشور تاکید کرد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، اعظم کریمی در جلسه مجمع خیرین ازدواج استان همدان که با میزبانی شهرستان نهاوند و با حضور فرماندار نهاوند دکتر سیفی، مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، امام‌جمعه و فرماندار نهاوند برگزار شد، اظهار کرد: همچنان که مهم‌ترین موضوع در بحث ازدواج جوانان، تأمین اشتغال آنان است اما موضوع فرهنگ‌سازی و رفتارهای نوظهور و فضای مجازی هم به آن دامن زده را هم نباید فراموش کرد.
وی گفت: جمعیت و روند پیر شدن آن در آینده به‌عنوان یک بحران با آن در مواجهه هستیم و جامعه پیر برای ما خواهد ماند اگر به‌موقع به بحث تشکیل خانواده توجه نشود.
مدیرکل برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه موضوع ازدواج بهنگام و تشکیل خانواده باید مورد توجه ویژه باشد، گفت: موضوع مشاوره ازدواج در روستاها هم در حال اجرا است تا به ازدواج به هنگام و تشکیل خانواده و فرزندآوری به موقع بیانجامد.
وی با بیان اینکه به حمایت‌ها در بحث فرهنگ‌سازی از جانب خیرین و صاحبان اصناف و واحدهای تولیدی نیازمندیم، گفت: هدف تنها تأمین جهیزیه نیست بلکه شغل، فرهنگ‌سازی و سایر ملزومات پس از ازدواج و مشارکت‌های مردمی هم مطرح است.
کریمی، گفت: دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان در راستای کمک به افراد کم‌درآمد و آسیب‌دیده خدمات حمایتی من‌جمله ارائه کمک‌های مادی خدمات مشاوره‌ای صورت می‌گیرد چرا که به دلیل هزینه‌های بالا بسیاری خانواده‌های آسیب‌دیده توان مراجعه نداشته‌اند.
وی در پایان بر ضرورت راه‌اندازی هرچه بیشتر مراکز مشاوره ازدواج و خانواده تاکید کرد و گفت: در شهرستان نهاوند نیز وجود یک مرکز نیاز است تا بتوانیم خدمات بیشتری به جوانان ارائه شود.
مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان، تصریح کرد: سازمان های مرد نهاد شهرستان نهاوند را حمایت می کنیم امیدواریم با برنامه ریزی های ورت گرفته توسط دکتر سیفی، مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در آینده نزدیک شاهد راه اندازی خانه جوان نهاوند باشیم.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location