سرخط خبرها

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه نباید افراد شایسته حذف شوند گفت: گاهی دیدیم که افراد حزب‌اللهی حذف شدند در صورتی که نباید کارآمدان را به بهانه‌های مختلف حذف کرد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی در مراسم تکریم  و معارفه استاندار همدان با بیان اینکه مردم استان همدان قدردان خدمات مهندس شاهرخی هستند اظهار کرد: فعالیت‌های فرهنگی به همراه سند اقتصادی یکی از اقدامات زمان مدیریت ایشان است.

وی با بیان اینکه در این مدت حاشیه‌ای در استان وجود نداشت افزود: بنای ما حمایت از هر مسؤولی است که بنای خدمت به مردم و تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد و ما روحانیت وظیفه خود می‌دانیم که از مسوولان برای پیشبرد امور مردم حمایت کنیم.

نماینده ولی‎فقیه در استان همدان گفت: روحیه جهادی و بسیجی آقای قاسمی‌فرزاد به عنوان استاندار جدید استان نیز کمک می‌کند که امور برای خدمت به مردم پیش رود.

وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام سیره مدیریتی دارد و مدیر را در جامعه ستون استوار دانستند ادامه داد: در سیره پیامبر هیچ مدیری بدون توکل به پروردگار عالم نمی‌تواند موفق شود.

شعبانی با اشاره به اینکه مسؤول باید سعه صدر داشته باشند و بر اساس سنت پیامبر(ص) ر با مردم با مهربانی رفتار کنند تأکید کرد: جلسات طولانی و بدون تأثیر ممکن است باعث دوری از مردم شود که همراهی با مردم و حضور در بین آنها یکی از خصوصیات آقای شاهرخی بود.

وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام برای افرادی که حرص پست را می‌زنند، مسئولیت نمی‌دادند گفت: نباید دنبال حاشیه‌ها بود به عنوان مثال مشکل اول استان در حوزه اقتصادی است و باید بر روی آن تمرکز کرد.

مدیران باید مشورت‌پذیر باشند اما سهم‌خواهی قابل قبول نیست

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه حذف شایستگان از مسند مسئولیت دولت‌ها را سست می‌کند تأکید کرد: استاندار باید به جوانان انقلابی که تخصص دارند و کاربلد هستند، اعتماد کند زیرا توجه به افراد کارآمد و اعطای مسؤولیت به افراد متخصص بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه نباید افراد شایسته حذف شوند اظهار کرد: گاهی دیدیم که افراد حزب‌اللهی حذف شدند در صورتی که نباید کارآمدان را به بهانه‌های مختلف حذف کرد.

شعبانی با بیان اینکه مدیران باید مشورت‌پذیر باشند اما سهم‌خواهی قابل قبول نیست افزود: مدیران مشورت می‌گرفتند اما در تصمیم‌گیری باید قاطعیت و جدیت داشت.

وی با بیان اینکه مدیر مقبول در جامعه اسلامی باید نسبت یه هنجارهای الهی دغدغه داشته باشد گفت: نباید مشکلات اقتصادی باعث غفلت در حوزه فرهنگی شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه توجه به مسائل فرهنگی نباید در سایه حل مشکلات اقتصادی قرار گیرد تصریح کرد: سند قرآنی تدوین شده و هنوز به شورای فرهنگی استان ارائه نشده است که در دوران مدیریت جدید ارائه خواهد شد.

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه به فرموده حضرت علی(ع) مدیر در جامعه مانند ستون وسط آسیاب است و اگر نچرخد جامعه نیز نخواهد چرخید اظهار کرد: مدیران پیش از حضور در عرصه مدیریتی رابطه خود را با خدا اصلاح کنند زیرا هیچ مدیری بدون توکل به خدا نمی‌تواند موفق باشد.

شعبانی با تأکید بر لزوم نقدپذیری از سوی مسوولان در تشریح این مطلب گفت: وقتی رسانه‌ها و گروهی نسبت به نقد مسوولی می‌پردازند و یا مطالبه‌ای دارند باید مدیر توان شنیدن آنه را داشته باشد و برخورد تندی نکند.

وی با اشاره به اینکه مباحث اصلی استان اشتغال جوانان است گفت: ظرفیت‌های اقتصادی بسیاری در سطح استان داریم و با توجه به آنها می‌توان مشکلات را برطرف کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز با بیان اینکه در استان همدان به همت آقای شاهرخی و با محور نماینده ولی فقیه در استان هماهنگی ایجاد شده است گفت: تواضع، فروتنی و در دسترسی بودن از شاخصه آقای شاهرخی بود.

مصطفی آزادبخت با بیان اینکه توجه به بانوان و دفاع از ارزش‌ها یکی از شاخصه‌های ارزشمند ایشان است گفت: انتخاب آقای قاسمی‌فرزاد به عنوان استاندار همدان نیز انتصابی شایسته بود زیرا ایشان در جایگاه‌های مختلف مشغول خدمت بوده‌اند و با امور به خوبی آشنا هستند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location