سرخط خبرها

فاز اول پروژه بهسازی روستای دورانه از توابع بخش زرین‌ دشت شهرستان نهاوند روز چهارشنبه با حضور معاون عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان محلی به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان در این آیین گفت: از مجموع ۹۲۱ روستای استان همدان تاکنون طرح بهسازی در ۷۷۶ روستا اجرا و تکمیل شده است.

حسن ظفری با بیان اینکه شاخص بهسازی روستاهای استان همدان ۸۴ درصد است، اظهار داشت: شاخص بهسازی روستایی در سطح کشور ۵۰ درصد است که استان از این لحاظ شرایط خوبی را دارد.

به گفته وی، براساس برنامه باید تا پایان سال ۱۴۰۵ بهسازی مناطق روستایی کشور تمام شود که این پروژه تا ۲ سال آینده در استان همدان به طور کامل اجرایی خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان با بیان اینکه از ۱۴۹ روستای شهرستان نهاوند طرح هادی در ۱۱۲ اجرا شده است، گفت: شاخص اجرای طرح هادی در شهرستان نهاوند ۷۰ درصد شده است.

ظفری اظهار داشت: برای اجرای طرح بهسازی روستای دورانه این شهرستان بالغ بر۱۳ هزار میلیون تومان از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

به گفته وی، اعتبار بنیاد مسکن شهرستان نهاوند در سال ۹۹ حدود هفت میلیارد تومان برای اجرای ۶۵ طرح بود که این رقم در سال جاری چهار درصد افزایش یافته است.

فرماندار نهاوند نیز دراین آیین با بیان اینکه عملیات مقاوم سازی ۷۶درصد منازل روستایی این شهرستان انجام شده است، گفت: شهرستان نهاوند در حوزه مقاوم سازی یکی از شهرستان های برتر کشور است.

«مراد ناصری» با اشاره به اینکه از ۲ سال پیش تاکنون اقدامات خوبی در بحث بهسازی، نوسازی و مقاوم سازی روستاهای شهرستان نهاوند انجام شده است، افزود: با پیگیری های انجام شده و همراهی بسیار خوب مسئولان بنیاد در حال حاضر بهسازی فاز اول و عملیات  آسفالت ریزی روستای دورانه نیز تکمیل شده است.

 وی خاطر نشان کرد: ۵۰ درصد جمعیت شهرستان نهاوند را روستاییان تشکیل می دهند و و در نظر داریم تا جایی قانون اجازه می‌دهد اعتبار پروژه های روستایی شهرستان را تامین و پرداخت کنیم.

معاون عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امروز به منظور افتتاح چند طرح عمرانی و بازدید از روند پروژه های بهسازی و هادی روستایی به استان همدان سفر کرده است.

 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location