سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، سرهنگ علی مختاری فرمانده سپاه ناحیه نهاوند در جلسه شورای فرهنگ عمومی با اشاره به پیش رو بودن هفته بسیج دانش آموزی و روز دانش آموز گفت : سیزده آبان در مبارزه و قیام دانش آموزان متعهد و بیدار بر ضد رژیم شاه و حامیان آن به ویژه استکبار جهانی ریشه دارد.

وی افزود: دانش آموزان قشر آگاه و متعهد، در راه رسیدن به اهداف والا و عظیم انقلاب اسلامی، چه در زمان طاغوت و چه پس از پیروزی شکوه مند انقلاب اسلامی، از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند گفت: روز دانش‌آموز در ایران مصادف است با ۱۳ آبان که علت نامگذاری این روز، واقعه کشتار جمعی دانش‌آموزان تهرانی می‌باشد که به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی در صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در محوطه دانشگاه تهران جمع شده بودند.

وی افزود: به منظور گرامی‌داشت این روز، ۱۳ آبان در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز دانش‌آموز نامگذاری شده است.

وی در ادامه بیان داشت: هفته ی بسیج مصادف شده است با روز ۱۳ آبان که روز استکبار جهانی است که در این روز یادواره شهدای دانش آموز را در شهرستان برگزار خواهیم کرد.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند گفت: بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و ابراز تنفر از نظام رو به افول آمریکا با حضور حماسی آحاد ملت بزرگ ایران و همچنین تقویت روحیه امید ، خودباوری، وحدت و مقاومت حول محور ولایت فقیه در آحاد جامعه است .

وی تصریح کرد: خانواده و روحانیت نقش کلیدی و مهمی در تربیت فرزندان و علی الخصوص نوجوانان دارند.

سرهنگ مختاری با اشاره به نقش مهم خانواده ها در تربیت فرزندان گفت: متاسفانه حضور جوانان ما در نماز جمعه کمرنگ شده که از خانواده ها و معلمان می خواهیم در تربیت فرزندان و هدایت آنها به سمت و سوی دین و نماز جمعه تلاش بیشتری داشته باشند.

وی همچنین به نقش کلیدی روحانیت اشاره کرد و اظهار داشت: روحانیون به عنوان نقش کلیدی می تواند تاثیر گذار باشند چه در شهر و چه در روستا، میتوانند مبلغین خوبی باشند.

وی در خاتمه در خصوص محور های تبلیغی رسانه ها و گفتمان گفت :محورهای تبلیغی رسانه ها و گفتمان عبارتند از:
۱)ترویج گفتمان مقاومت به عنوان یگانه راه حل عملی مقابله با استکبار «هزینه مقاومت کمتر از هزینه سازش است»

۲) ترویج مبانی قرآن مقابله با استکبار و عدم سلطه پذیری و سلطه گری

۳) شناخت نیرنگ های آمریکا و معرفی سیاست خصمانه آمریکا و مصادیق توطئه‌ها و استکبار کریمی در تمام دنیا به ویژه ایران اسلامی

۴) خدمت‌رسانی به مردم جوهره ی اصلی و بزرگ ترین راه مبارزه با آمریکا

۵) تبیین اصل استکبار ستیزی و چرایی مرگ بر آمریکا

۶) تبیین بی تعهدی های آمریکا و اروپا نسبت به حقوق انسانی و قواعد بین المللی

۷) تبیین نشانه های ضعف و افول جبهه استکبار و رژیم های اسرائیل، آل سعود ، انگلیس و آمریکای خبیث

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location