سرخط خبرها

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به برخی مقاومت‌ها از جانب وزارت نیرو در اجرای قانون معافیت مدارس از پرداخت بهای آب، برق و گاز مصرفی، از احتمال اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی در این رابطه برای دستگاه‌هایی که در برابر قانون مقاومت می‌‎کنند، خبر داد.

به گزارش فریاد نهاوند و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، حسن بهرام‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار این خبرگزاری با اشاره به اجرای قانون معافیت مدارس از پرداخت بهای آب، برق و گاز مصرفی، گفت: مجلس در بند «ی» تبصره 6 قانون بودجه سال 97 مصوب کرد که کلیه مدارس وزارت آموزش و پرورش از پرداخت هزینه مصرفی‌آب، برق و گاز در سقف یک‌هزار میلیارد ریال و با رعایت الگوی مصرف معاف باشند و همه دستگاه‌ها باید به اجرای این قانون تن دهند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هزینه‌های بالای جاری آموزش و پرورش به ویژه در پرداخت که 97 درصد از بودجه این وزارتخانه را به خود جذب می‌کند، افزود: متأسفانه آموزش و پرورش سالانه حدود ۴۴۰ میلیارد تومان در طول یک سال تحصیلی برای بهای آب، برق و گاز مدارس هزینه می‌کند و این معافیت با هدف رسیدن آموزش و پروش به سایر امور آموزشی انجام گرفت.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف مد نظر تصویب این قانون نیز رعایت الگوی مصرف و کاهش مصرف سوخت بود چرا که در قانون قید شده است که سقف الگوی مصرف طی دستورالعملی توسط وزارتخانه‌های نیرو، نفت و آموزش و پرورش تدوین و اجراء می‌شود.

استفاده مجلس از بعد نظارتی برای اجرای دقیق قانون

بهرام نیا با اشاره به مقاومت برخی نهادها و دستگاه‎‌ها از اجرای معافیت‌ها در نظام اجرایی، به اظهار نظر معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص کارشکنی و مقاومت وزارت نیرو از اجرای این قانون اشاره و تصریح کرد: قطعا مجلس از بعد نظارتی خود در راستای اجرای این قانون استفاده خواهد کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: قطعا در این راستا مجلس می‌تواند از ماده 234 آیین نامه داخلی استفاده کند و مسئله را به قوه قضاییه ارجاع دهد.

به گزارش خانه ملت، در بند «ی» تبصره 6 قانون بودجه آمده است که در در سال ۱۳۹۷ کلیه مدارس وزارت آموزش و پرورش از پرداخت هزینه مصرفی‌آب، برق و گاز در سقف یک‌هزار میلیارد (۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال و با رعایت الگوی مصرف معاف می‌باشند. سقف الگوی مصرف طی دستورالعملی توسط وزارتخانه‌های نیرو، نفت و آموزش و پرورش تدوین و اجراء می‌شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location