سرخط خبرها

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند گفت: کشتارگاه دام سبک و سنگین یکی از ضروریات چرخه تولید گوشت بوده و باعث شناسایی و حذف عوامل ایجاد کننده بیماری های مشترک بین انسان و دام می شود.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، میثم قیاسی در بازدید میدانی از کشتارگاه صنعتی زاگرس دام نهاوند اظهار داشت: نظارت های بهداشتی دامپزشکی در تمامی مراحل کشتار از ذبح تا حمل گوشت قرمز و سایر آلایش های دامی تحت نظارت دامپزشکی می باشد و بازرسان این اداره ضمن نظارت بر بهداشت عمومی به صورت مستمر از این واحد بازدید می کنند.

وی از بخش های مختلف کشتارگاه از جمله ؛ قسمت ذبح دام (خطوط کشتار گاوی و گوسفندی) ، پوست کنی، سردخانه پیش سرد نگهداری لاشه های کشتار شده ، سالن‌های مجزای پاک‌سازی آلایش خوراکی، بخش تبدیل ضایعات، واحد تأسیسات و تصفیه‌خانه پساب خروجی و ... بازدید و مراحل کشتار دام و نظارت های انجام شده را مورد بررسی قرار داد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند، تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم و ضروری اداره دامپزشکی شهرستان تامین گوشت سالم ،بهداشتی و حلال برای مصرف مردم است ، به همین منظور توجه کلیه مسئولین کشتارگاه را به رعایت کامل قوانین بهداشتی و الزام نظارت دقیق را به مسئولین فنی و بهداشتی تاکید نمود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location