سرخط خبرها

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه جمهوری اسلامی امانتی است که شهدا با تقدیم خون خود آن را به ما سپرده‌اند، گفت: همه ما وظیفه داریم با تمام وجود از این امانت ارزشمند پاسداری و صیانت کنیم.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، آیت الله "حبیب الله شعبانی موثقی" عصر شنبه در یادواره شهدای بخش گیان شهرستان نهاوند، اظهار داشت راه حل اصلی برای رفع مشکلات، حذف مسئولانی است که اعتقادی به آرمان ها و اهداف امام راحل، رهبری و خون مقدس شهدا ندارند.

وی افزود: یکی دیگر از امانت‌های شهدا، ولایت فقیه و پشتیبانی از آن است که باید با افزایش بصیرت خود، مراقب فتنه‌ها و نقشه‌های دشمن در فضای مجازی و رسانه ای باشیم.

وی با تاکید بر اینکه مشکلاتی در کشور وجود دارد که باید آن را اصلاح کرد، گفت: برخی از مشکلات به دلیل حضور برخی مسئولانی است که شایستگی تصدی این جایگاه را نداشته‌ و با تفکرات غربگرایانه، مشکلات  امروز را ایجاد کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه شهدا الگویی کامل برای جامعه و نسل جوان هستند، افزود:  شهدا هویت بخش جامعه اسلامی هستند و ضروری است تا با ارتباط از طریق مطالعه و مشاهده آثار و کتب مرتبط با شهدا، این بزرگان را در جامعه به عنوان الگو معرفی کنیم.

آیت الله شعبانی موثقی خاطرنشان کرد: انسان باید با مشاهده تمثال شهدا به حال آنها غبطه بخورد چراکه شهادت در رکاب الهی خواسته ای است که انسان هر لحظه باید از خداوند مطالبه کند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه شهدا هدف از خلقت را به خوبی درک کردند و خود را درگیر عالم خاکی نکردند، گفت: شهدا خدا را در تمام لحظات زندگی باور و به ولی خدا ایمان داشتند که این ۲ ویژگی اصلی در سیره شهدا را باید سرلوحه قرار داد.

آیت الله شعبانی موثقی افزود: توجه به ولایت و همراهی با ولی خدا مهم ترین نکات در وصیت نامه شهدا به مردم و جامعه است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location