سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از خبرگزاری مهر، مراد ناصری ظهر یکشنبه با حضور در جمع اهالی روستاهای چناری و عسگر آباد از توابع بخش زرین دشت نهاوند از نزدیک با اعضای شورا و مردم این روستاها به گفتگو نشست.

وی در این نشست با مثبت ارزیابی کردن اقدامات انجام شده در روستاهای شهرستان نهاوند نسبت به دوران قبل از انقلاب، گفت: خوشبختانه در حال حاضر در بیشتر روستاهای شهرستان نهاوند خدمات در حال ارائه شدن است.

فرماندار نهاوند با تاکید بر اینکه پیشرفت های حاصل شده نشان از همبستگی و وحدت رویه اهالی روستا و مسئولین شهرستان دارد، اظهار کرد: امروز روستاهای چناری و عسگر آباد که در مجموع دارای بیش از ۶۰۰ هکتار زمین کشاورزی مستعد هستند زمینه بسیار مناسبی برای اشتغال زایی دارند.

وی با تاکید بر اینکه کشاورزان با بروزرسانی سیستم آبیاری زمین های کشاورزی خود می توانند موجب افزایش راندمان تولید محصولات شوند، گفت: طی سفر معاون وزیر جهاد کشاورزی به شهرستان نهاوند وی آمادگی خود را برای کمک ویژه به شهرستان نهاوند با توجه به پتانسیل موجود اعلام کرد.

ناصری با اشاره به اینکه در طرح جدید آبرسانی به زمین ها؛ کشاورزان تنها ۱۵ درصد از هزینه های بروزرسانی سیستم آبیاری خود را پرداخت می کنند و ۸۵ درصد باقی مانده را دولت تامین می کند، گفت: متاسفانه آبیاری غرق آبی از بدترین نوع آبیاری هاست که باید در راستای حفظ منابع به این مهم توجه ویژه داشت.

وی افزود: دستگاه های خدمات رسان باید پیگیر رفع مشکلات حوزه های آب آشامیدنی، تلفن و اینترنت، بهداشت، کشاورزی و راه ها روستا باشند.

فرماندار نهاوند با تاکید بر این که طی ۸ ماه گذشته بیش از ۲۱۷ مصوبه با حضور در روستاها در راستای توسعه متوازن تنظیم شده است، گفت: تاکنون بیش از نیمی از مصوبات که در توان دستگاه های خدمات رسان آب، برق، گاز و بنیاد مسکن شهرستان بوده انجام شده و مابقی نیز پس از تامین اعتبار از محل اعتبارات سال آینده و طی شش ماه نخست سال ۹۸ به بهره برداری و افتتاح خواهند رسید.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location