سرخط خبرها

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، اظهار کرد: ابزارهای رسانه‌ای برای مقابله با ضد فرهنگ‌ها و ارزش‌ها بسیج شوند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،   حمید سیفی در سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان نهاوند که با حضور فرماندار و رؤسای دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط شهرستان برگزار شد با تاکید بر ضرورت نگاه تخصصی به مسائل مرتبط با جوانان و خانواده در استان همدان، اظهار کرد: لازمه اجرای هرچه بهتر سیاست‌های مرتبط با جوانان بهره‌مندی از ظرفیت نمایندگان جوانان هر منطقه برای آگاهی بیشتر در خصوص نیازهای ایشان است.
وی با اشاره به اینکه 12 دستگاه اجرایی استان همدان و شهرستان‌های در ستاد ساماندهی عضو هستند که برابر قوانین باید به وظایف خود در قبال جوانان و تسهیلگری در امور ایشان عمل کنند، گفت: امیدواریم دستگاه‌های اجرایی استان در حمایت از جوانان بیش‌ازپیش یاری گر جوانان باشند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با بیان اینکه امروز فرهنگ گفتمان در میان اعضای خانواده‌ها مغفول مانده و به فراموشی سپرده شده است، گفت: باید تلاش کنیم این مهم را احیا کنیم و استفاده از ابزار و وسایلی همچون تلفن‌های همراه و تلویزیون که موجب غفلت از این موضوع شده‌اند را مدیریت کنیم.
وی با اشاره به اینکه استفاده بی‌رویه از شبکه‌های اجتماعی یکی از معضلاتی است که جامعه ما به‌صورت بسیار زیاد در گیر آن شده است، گفت: متأسفانه دشمنان ما با جنگ نرم مقابل فرهنگ و رسوم غنی ما ایستاده‌اند و ایجاد جذابیت‌ها در فضای مجازی خانواده‌ها را پرداختن به فرزندان، همسر و خانواده در فضای حقیقی غافل کرده‌اند.
سیفی با تاکید بر اینکه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر باید در زمینه سبک زندگی هم باشد، گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و رسانه باید اندوخته‌های فرهنگی کشور و استان را با استفاده از ابزار رسانه به مردم نشان دهند.
وی با بیان اینکه نباید فرهنگ تجمل‌گرایی و اسراف و همه ضد فرهنگ‌ها ترویج شود و جای ارزش‌ها و فرهنگ‌های ناب را بگیرد، گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد به مباحث فرهنگی ورود جدی‌تر داشته باشیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، تصریح کرد: برای فرزندان ما نقش ادارات، قهرمانی و فرهنگی ما اهمیتی ندارد باید به عاطفی و احساسات آن‌ها احترام بگذاریم و توجه کنیم تا خلأ آن موجب آشفتگی در جامعه نشود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه استفاده از فرهنگ مشاورین در زمینه‌های مختلف خصوصاً ازدواج، گفت: استفاده از مشاوران در جامعه باید نهادینه شود چراکه به بقاء و کیفیت زندگی کمک می‌کند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location