سرخط خبرها

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با اشاره به اینکه تامین مسکن دغدغه اصلی جوانان است، گفت: سهم جوانان استان همدان از مسکن ملی مشخص می‌شود.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، مهدی باب‌الحوائجی در دومین ستاد ساماندهی امور جوانان استان همدان که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، مدیران کل و معاونین دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط استان با بیان اینکه جوان و جوان‌گرایی از مهم‌ترین سیاست‌های دولت سیزدهم است، گفت: جوان‌گرایی جز سیاست‌های فاخر آیت‌الله رئیسی است که همه ما باید در عمل برای تحقق آن تلاش کنیم.
وی با تاکید بر اینکه سیاست دولت سیزدهم برگرفته از منویات و سیاست‌های عملیاتی مقام معظم رهبری است، گفت: امروز باید همه برنامه‌های ما در حوزه جوانان به سمت‌وسوی هدایت شود که منویات و دغدغه‌های مقام معظم رهبری دراین‌رابطه را رفع کند و جوانانی را که در بیانیه گام دوم انقلاب معرفی کرده است را تربیت کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با بیان اینکه جوان انقلابی نگاه به درون توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های درون کشور دارد، گفت: در دوران دفاع مقدس جوانان و پهلوانان ما ایستاد و با نثار جان خود از میهن اسلامی دفاع کردند.
وی با بیان اینکه جوانان ما که امروز در آستانه شهادتشان هستیم نگاهشان به درون کشور، توسل به اهل‌بیت و توکل به خداوند متعال است، گفت: توسل به اهل‌بیت در جوانان حرکت ایجاد می‌کند.
باب‌الحوائجی با اشاره به اینکه باید در جهت اجرای منویات رهبری معظم انقلاب به طراحی، برنامه‌ریزی و شبکه‌سازی برای جوانان بپردازید، گفت: اداره کل ورزش و جوانان حتماً در جهت شبکه‌سازی اقدام کند چراکه آینده نظام و انقلاب و تحقق اهداف و برنامه نیازمند بهره‌مندی از نیروی انسانی جوان سازمان‌یافته است.
وی گفت: شورای فرهنگ عمومی، ستاد ساماندهی امور جوانان و برخی جلساتی که برنامه‌هایی مشترک در حوزه جوانان دارند باید نشست مشترک برای رسیدن به هدفی مشخص داشته باشند.
باب‌الحوائجی بر بررسی 5 مورد از کامیابی‌ها و ناکامی‌ها توسط اعضای جلسه جهت طرح در جلسه آتی ستاد تاکید کرد و گفت: موضوع مسکن جوانان باید در دستور کار قرار بگیرد چراکه اصلی‌ترین موضوع مبتلا به جوانان تأمین مسکن است.
وی با بیان اینکه باید سهم جوانان از 1 میلیون مسکن احداثی در کشور، استان و شهرستان‌ها شخص شود، گفت: دستگاه‌های متولی با محوریت ورزش و جوانان مقدمات لازم در خصوص بررسی افراد واجد شرایط و میزان موردنیاز مسکن را بررسی و در جلسه آتی مطرح کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با اشاره به اینکه نقطه عطف، عظیمت و امنیت هر جامعه جمعیت است، گفت: جمعیت فعال ما در رده سنی جوانان قرار دارد لذا باید از پیر شدن جمعیت جوان جامعه با پیشگیری از مهاجرت جلوگیری کنیم تا پایه‌های استان را مستحکم کنیم.
وی با بیان اینکه باید باروری جوانان را موردتوجه قرار دهیم و برنامه‌ریزی لازم را در این زمینه داشته باشیم، گفت: در سند فرهنگی استان جمعیت و افزایش آن اولویت اول قرار دارد.
باب‌الحوائجی با تاکید بر اینکه فرهنگ‌سازی در بحث جمعیت باید نقطه‌ای انجام شود، گفت: باید با همراهی ثبت‌احوال نقاط سبز و قرمز جمعیت و باروری در استان مشخص شود تا سیاست‌های پیشگیرانه، حمایتی و تشویقی را برای تقویت نقاط ضعف بکار بگیریم.
وی بر ضرورت آینده‌نگری حداقل 15 ساله ستاد ساماندهی امور جوانان در استان تاکید کرد و گفت: امروز باید برای جلوگیری از مهاجرت جوانان اشتغال ایجاد کنیم که در این زمینه باید به قرارگاه جمعیت و سازمان‌های مردم‌نهاد جوان فعال در حوزه ازدواج و خانواده نظام خاص دهیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با اشاره به اینکه ستاد ساماندهی باید به حالت انتزاعی و عملیات در آید و گره‌گشای امور جوانان باشد، گفت: جوانان را باید با جوان دلان هدایت کنیم.
وی با تاکید بر اینکه جلسات ستاد ساماندهی با حضور اعضای اصلی باید برگزار شود و مدیران کل دستگاه‌های ذی‌ربط باید اهتمام ویژه به جوانان داشته باشند، گفت: جوان و جوان‌گرایی ضرب‌آهنگ توسعه کشور و کلیدواژه اصلی حرکت در دولت سیزدهم است.
باب‌الحوائجی در پایان بر ضرورت ایجاد خانه جوانان دختر در همدان با همراهی امور بانوان استانداری همدان تاکید کرد و گفت: بانوان نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند لذا باید برای این قشر تأثیرگذار نیز برنامه‌ریزی ویژه شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location