سرخط خبرها

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان گفت: اصلاح نقاط حادثه خیز با بهره گیری از فناوری های روز دنیا و آموزش همگانی فرهنگ ترافیکی با هدف حفظ سلامت و ایمنی مردم ضروری است.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، حسن خانجانی موقر در جلسه حقوق عامه، راه، ترافیک و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: در راستای حمایت از حقوق عامه و مطالبات مطرح شده درباره امنیت و سلامت مردم در جاده ها، باید تمامی دستگاه های مسئول تکالیف محوله را به درستی انجام دهند.

وی اظهار داشت: تعدد سرعت گیرهای بدون علامت یا با علامت ناقص از مهمترین گلایه های مردم است که راهداری و شهرداری هرچه سریعتر باید این مشکلات را اصلاح کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان همچنین خواستار استاندارد سازی خط کشی های سطح جاده به ویژه در نقاط حادثه خیز، اصلاح هندسی گذرگاه ها، ایمن سازی توقف گاه های حادثه آفرین واقع در سر پیچ ها و تقاطع ها شد.

خانجانی موقر ادامه داد: آموزش فرهنگ ترافیک در جامعه  مورد غفلت واقع شده است در حالیکه نهادهای متولی برای فرهنگ سازی باید از ظرفیت های آموزش حضوری و عمومی بهره بگیرند.

وی گفت: طرح های آموزشی در حوزه نهادینه سازی فرهنگ ترافیکی نباید منحصر به آموزش حضوری یا مجازی باشد، بلکه می طلبد تا ارائه طرح ها به سمتی هدایت شود تا خود تابلوهای راهنما چه در جاده های درون شهری و چه برون شهری تبیین کننده نکات آموزشی باشد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان افزود: پلیس راهور و شرکت های بیمه گر برای تخلف های حادثه سازی که در قانون مسئولیت مدنی برای آنها پیش بینی شده است اطلاع رسانی دقیق و جامع به مردم نکردند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location