سرخط خبرها

رئیس پلیس راه استان همدان گفت که کارت هوشمند رانندگان فعال بخش حمل بار و کالا در صورت رانندگی مستمر و بدون استراحت بیش از ۱۰ ساعت، توقیف و ضبط می شود.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،  سرهنگ رضا عزیزی با اعلام این خبر، افزود: سوانح جاده ای منجر به فوت استان همدان در ۹ ماهه نخست امسال افزایش یافته به نحوی که در این مدت ۸۵ نفر جان خود را در این حوادث از دست داده اند درحالی که این آمار در مدت مشابه پارسال ۷۳ نفر بود.

وی اظهار داشت: براساس بررسی های کارشناسی، یکی از علل اصلی افزایش سوانح فوتی در جاده های استان، تردد بدون توقف و طولانی مدت رانندگان است به گونه ای که برخی رانندگان کامیون روزانه ۱۸ تا ۱۹ ساعت به صورت مستمر رانندگی می کنند.

رییس پلیس راه استان همدان، بی توجهی به جلو ناشی از رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی را از عوامل اصلی بروز سوانح جاده ای به خصوص در خودروهای سنگین و باری ذکرد کرد و گفت: طبق قانون رانندگان باری باید روازنه هشت ساعت رانندگی کنند که این رقم در کشور ما به ۱۰ ساعت افزایش یافته است.

سرهنگ عزیزی اظهار داشت: بنابراین ماموران و گشتی های پلیس راه اقدام به بررسی بارنامه راننده خودرو و مدت زمان حرکت افراد می کنند که در صورت رانندگی بیش از ۱۰ ساعت علاوه بر جریمه وسیله نقلیه، کارت هوشمند راننده نیز برای مدت سه ماه ضبط می شود.

وی با بیان اینکه در صورت ضبط کارت هوشمند، راننده دیگر قادر به بارگیری برای حمل کالا نخواهد بود، افزود: مالکان خودروی باری برای تردد در مسیرهای دور و طولانی مدت، باید از ۲ راننده استفاده کنند.

رییس پلیس راه استان همدان در خصوص وضعیت جاده های استان نیز گفت: بارش پراکنده باران مسیرهای جنوبی استان در شهرستان های ملایر، نهاوند و تویسرکان را لغزنده کرده است و درحال حاضر شاهد مه گرفتگی رقیق در گردنه های اسدآباد، همه کسی و سوباشی هستیم.

انتهای پیام

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location