سرخط خبرها

جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: سردار سلیمانی رژیم منفور صهیونیستی را به اوج ذلت رساند تا آن جا که مجبور شوند دیوار بتونی به دور خود بکشند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، سردار محمدرضا فلاح‌زاده عصر یکشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی در مصلی نماز جمعه اظهار کرد: شهید سلیمانی قلب و دلش مملو از نور پرفیض الهی بود و برای همه ثابت شده بود این مرد بزرگ برای خدا کار می‌کند و به چیزی دیگر غیر از خدا نمی‌اندیشد.

وی افزود: سردار سلیمانی اعتقاد داشت اگر کسی برای خدا کار کند عزیز می‌شود چون منبع عزت مومنین خداوند است و اوست که به انسان آبرو و عزت می‌دهد.

جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان خاطره‌ای از آن شهید افزود: در یکی از یادواره‌های شهدا ایشان اعلام کرد "سه ماه دیگر پایان داعش است" من به او گفتم "سردار! ای کاش می‌گفتی به‌زودی کار داعش تمام می‌شود چراکه تمام نیروهای خود را جمع کرده از مقر حکومتش دفاع کند" اما حاج قاسم به من گفت: "ابوباقر! خدا بزرگ است" و این مساله نشان‌دهنده عمق توکل او بر خداوند بود.

وی به دیگر ویژگی‌های شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: حاج قاسم فردی متشرع بود و اهل خمس و زکات و رعایت حقوق الهی و همنوعان خود بود تا حق‌الناسی بر گردن او نباشد.

وی گفت: حتی در زمانی که او برای مدتی در یکی از خانه‌های متروکه شهر حلب حضور داشت هنگامی که می‌خواست آنجا را ترک کند نامه‌ای را برای صاحبخانه نوشت و گفت "ای صاحب منزل! ما مدتی در خانه شما ساکن بودیم؛ می‌خواهیم رضایت داشته باشید" و حتی به ما توصیه کرد مالک خانه را پیدا کرده و رضایت او را جلب نمایند و آن صاحبخانه هم گفته بود "این از افتخارات ماست شما مدتی در بیت ما سکونت داشته‌اید".

وی تابع ولایت بودن را از دیگر ویژگی‌های بارز آن شهید ذکر کرد و اظهار داشت: آن شهید عزیز تابع محض ولایت بود و ولایت فقیه را در قلبش جای داده بود.

فلاح‌زاده به مجاهدت‌های سردار سلیمانی در دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: دشمنان انقلاب از بلوک غرب تا شرق برای نابودی انقلاب اسلامی صدام را با انواع تجهیزات روز دنیا حمایت کردند تا به ایران حمله کند؛ اگر رهبری امام(ره) و جهاد مجاهدانی مانند شهیدسلیمانی نبود او تا خراسان پیشروی می‌کرد.

وی گفت: سردار سلیمانی در عملیات‌های مختلف مانند شکست حصر آبادان، طریق‌القدس، آزادسازی خرمشهر، فتح بستان و دهها عملیات حساس دیگر خوش درخشید و برگ زرینی را در تاریخ این انقلاب ثبت کرد.

وی گفت: پس از جنگ نیز به فرمان هبری به خطه سیستان و بلوچستان رفت و در این منطقه دو خدمت بزرگ را به ارمغان آورد که یکی ناکام گذاشتن برنامه‌های شیطان بزرگ در این منطقه و دیگری ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی به ملت محروم این دیار بود‌‌.

وی افزود: پس از این مرحله نیز در سپاه قدس، افغانستان، لبنان همراه با سیدحسن نصرالله چه حماسه‌هایی را آفریدند که دشمن صهیونیستی را از رسیدن به هدف خود ناکام گذاشت.

فلاح‌زاده افزود: شعار رژیم صهیونیستی از نیل تا فرات و رسیدن تا بیروت بود اما با اراده رهبری انقلاب، سیدحسن نصرالله و حاج قاسم بود که این رژیم منفور را به اوج ذلت رساند و آنها را به عقب راند تا آنها مجبور شوند دیوار بتونی به دور خود بکشند تا رزمندگان نتوانند بیشتر از این پیشروی کنند.

وی گفت: آن شهید دست رزمندگان حماس را پر کرد و آنها امروز قادرند جای جای کرانه باختری و پایتخت اسرائیل را با موشک‌های نقطه‌زن مورد هجوم قرار دهند و خیمه این رژیم پوشالی را به لرزه درآورند.

وی به تلاش‌های سردار سلیمانی در نابودی داعش اشاره کرد و افزود: آمریکا داعش را راه‌اندازی کرد و در عراق و سوریه هم القاعده و النصره تشکیل شدند و توانستند اکثر استان‌های سوریه را به تصرف خود درآورند و جنایت‌های زیادی را مرتکب شوند.

وی گفت: این گروهک تکفیری مناطق حساس دمشق را مورد هجوم قرار داده و ارتباط با فرودگاه را قطع کرد که در این زمان بود حاج قاسم با تفکر و تدبیر و طراحی دقیق و اراده الهی میدان جبهه سوریه و عراق را متحول کرد‌.

وی ادامه داد: او توانست راه فرودگاه را باز کرده و خود را به دمشق رسانده و پس از پنج سال بوکمال و دیگر شهرها را آزاد و پایان حکومت داعش را به مقام معظم رهبری اعلام کرد.

فلاح‌زاده با بیان اینکه این انقلاب ارزان بدست نیامده تا بخواهد از دست برود گفت: ما وارث مظلومان تاریخ و شهدای کربلا و همچنین حاج قاسم هستیم و تا پیروزی کامل اسلام بر کفر جهانی به مبارزه خود ادامه خواهیم داد زیرا امام نوید داده اسلام سنگرهای کلیدی را یکی پس از دیگری فتح خواهد کرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location