سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، قیاسی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند گفت: دو نفر از رانندگان تانکر های حمل فاضلاب که باعثً آلودگی محیط زیست شده بودند با حکم قضایی به جزای حبس محکوم شدند.

وی بیان کرد: این حکم در راستای اجرای قوانین و مقررات زیست محیطی و اجرای مصوبات کارگروه مدیریت پسماند شهرستان و کمیته ساماندهی خودروهای تانکر حمل فاضلاب خانگی صادر شده است.

وی گفت: بر این اساس دو راننده خودرو تانکر حمل فاضلاب که برخلاف مقررات اقدام به آلودگی محیط زیست از طریق دفع فاضلاب خانگی در فضاهای غیر مجاز نزدیک شهر به دادسرای عمومی و انقلاب نهاوند معرفی شدند.

قیاسی اظهار کرد: پس از ارجاع پرونده نامبردگان و صدور کیفرخواست علیه رانندگان از سوی شعبه دوم دادیاری، پرونده آنان به شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو نهاوند ارجاع شد.

وی گفت: بر اساس دو فقره دادنامه صادره در پنجم دیماه سال جاری، یکی از رانندگان به تحمل یک سال حبس تعزیری و همچنین راننده دیگر به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد که حبس نفر دوم برای مدت پنج سال تعلیق شده است.

🔸وی اظهار کرد: چنانچه اشخاصی موجبات آلودگی محیط زیست را از طریق آلودگی آب، هوا، خاک، پسماند و صدا و... فراهم آورند و به تذکر و اخطاریه‌های ابلاغی بی توجهی کنند، به استناد قوانین و مقررات زیست محیطی از طریق مراجع قضایی تحت پیگرد و کیفر قانونی قرار خواهند گرفت.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location