سرخط خبرها

با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان و به همت نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی ومجمع خیرین ازدواج این شهرستان 73 سری جهیزیه به زوج‌های جوان نهاوندی اهدا شد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، پیش از ظهر جمعه مراسم اهداء 73 سری جهیزیه به زوج‌های جوان نهاوندی با حضور امام جمعه، نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل ورزش و جوانان و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان، فرماندار، فرمانده سپاه نهاوند برگزار شد.
حمید سیفی در این مراسم با اشاره به اینکه حمایت همه‌جانبه از جوانان در راستای تشکیل خانواده و همچنین ایجاد اشتغال و تأمین مسکن یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان با همراهی دستگاه‌های اجرایی استان همدان است، گفت: امیدواریم با هم‌افزایی و همدلی هرچه بیشتر بتوانیم خدمات شایسته‌ای به مردم خصوصاً جامعه جوانان استان همدان ارائه کنیم.
وی با اشاره به فعالیت مجمع خیرین ازدواج شهرستان نهاوند طی سال‌های اخیر، گفت: خوشبختانه با پیگیری و ممارست اعضای حاضر در این مجمع طی سالیان اخیر اقدامات بسیار خوبی را با حمایت خیرین شهرستان در راستای تأمین جهیزیه ویژه جوانان نیازمند انجام داده‌اند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به اینکه توسعه مجامع خیرین ازدواج در استان همدان در حال پیگیری و اجرا است، گفت: خوشبختانه طی یک سال و نیم گذشته با همراهی و همکاری گروه‌های خیرین و همچنین سازمان‌های مردم‌نهاد جوان استان که در حوزه ازدواج و تعالی خانواده فعالیت دارند 300 سری جهیزیه تهیه و به افراد جامعه هدف شناسایی شده اهدا کرده‌اند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه امروز نیز با پیگیری نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی و همراهی خیرین هلدینگ عظام، مجمع خیرین ازدواج نهاوند و کمیته امداد امام خمینی (ره) 73 سری جهیزیه به ارزش ریالی 3 میلیارد تومان تهیه و به افراد شناسایی شده در حال اهدا هستند.
سیفی با اشاره به اینکه این جهیزیه‌ها شامل تلویزیون، فرش، گاز، یخچال، جاروبرقی، ماشین لباس‌شویی است، گفت: بر اساس گزارش‌های موجود مجمع خیرین ازدواج به‌صورت مستقل از ابتدای سال جاری تا کنون 23 سری جهیزیه به زوجین جوان نهاوندی از محل نیات خیر خیرین اهدا کرده است.
وی با تاکید بر ضرورت راه‌اندازی مرکز تخصصی مشاوره ازدواج در شهرستان نهاوند، گفت: در حال حاضر در سایر شهرستان‌های استان 5 مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و تعالی خانواده فعال است لذا انتظار می‌رود مقدمات لازم برای تأسیس این مرکز در شهرستان نهاوند نیز اقدام شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، افزود: در حال حاضر 30 سازمان مردم‌نهاد فعال در حوزه ازدواج و تعالی خانواده در استان همدان فعالیت می‌کنند که خدمات و برنامه‌های آموزشی بسیار خوبی را نیز برای زوجین جوان اجرا می‌کنند.
وی با تاکید بر ضرورت افزایش حمایت‌ها از زوجین و همچنین اشاره به تصویب قانون جوانی جمعیت توسط مجلس شورای اسلامی و اعتبار پیش‌بینی‌شده برای آن توسط دولت محترم، گفت: آنچه زوجین باید در ادامه راه زندگی توجه ویژه به آن داشته باشند بحث فرزندآوری است چراکه امروز جمعیت کشور رو به پیری و در برخی مناطق نیز به پیری رسیده است.
گفتنی است دکتر سیفی، مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در پایان این مراسم با اهداء لوح یاد بود و شال فرهنگ پهلوانی از نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از خیرین تامین کننده 73 سری جهیزیه اهدایی تقدیر کرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location