سرخط خبرها

مدیر آموزش و پرورش نهاوند گفت: نیاز است سایر ارگان ها، نهادهای دولتی و غیردولتی، خیرین عزیز و اولیای محترم دانش‌آموزان مشارکت کنند تا اهداف این سند مهم محقق گردد.

 

محمدحسین دارایی ضمن گرامیداشت هفته‌ی شوراهای آموزش وپرورش و تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه (س)، اظهار داشت: تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش وپرورش در 26 دی‌ماه 1372 توسط مجلس شورای اسلامی، یکی از مترقی ترین قوانین در حوزه‌ی تعلیم و تربیت کشور بود.

وی افزود: این قانون با هدف تمرکززدایی، تفویض اختیار و استفاده ی حداکثری از ظرفیت های بومی و محلی شهرستان ها و مناطق مختلف کشور به تصویب رسید.

دارایی ادامه داد: شورا به معنای استفاده از خرد جمعی و عقل دیگران برای انجام امور است که با توجه به اهمیت آن، یکی از سوره های قرآن نیز به این عنوان نام‌گذاری شده است و امام علی (ع) نیز در اهمیت آن می فرمایند: «هر کس با دیگران مشورت کند از عقل آن ها استفاده می کند.»

مدیر آموزش وپرورش نهاوند با بیان اینکه مقوله‌ی تعلیم و تربیت و رسالت آموزش وپرورش بسیار مهم و در عین حال بسیار دشوار می باشد، اظهار داشت: وظیفه‌ی آموزش وپرورش تربیت نیروی انسانی می باشد که این نیروی انسانی، در واقع موتور محرکه‌ی سایر دستگاه ها و نهادها است.

وی گفت: با توجه به حساسیت فرایند تعلیم و تربیت، آموزش وپرورش به تنهایی قادر به اجرای همه ی برنامه ها و دستیابی به اهداف سند تحول بنیادین به عنوان مطالبه ی جدی مقام معظم رهبری نیست و نیاز است سایر ارگان ها، نهادهای دولتی و غیردولتی، خیرین عزیز و اولیای محترم دانش‌آموزان مشارکت کنند تا اهداف این سند مهم محقق گردد.

دارایی خاطرنشان کرد: شورای آموزش وپرورش ظرفیت بسیار مناسبی است که قانون در اختیار آموزش وپرورش گذاشته است و عضویت مسؤولین ارشد شهرستان، نمایندگان اولیا و خیرین گرامی در این شورا، زمینه را برای تحقق اهداف عالیه نظام تعلیم و تربیت فراهم ساخته است.

مدیر آموزش وپرورش نهاوند تعلیم و تربیت را یکی از دشوارترینِ کارها در عرصه ی زندگی بشری دانست و عنوان کرد: از آن جایی که سر و کار معلم با دانش‌آموزانی است که مالامال از هیجان و عاطفه و دارای تفاوت های فردی، فرهنگی، اجتماعی و... هستند؛ لذا تصمیم سازی و تصمیم گیری در این حوزه ی مهم نیاز به خرد جمعی و برانداختن رای ها دارد.

وی با اشاره به اینکه در دوران شیوع کرونا و آموزش های مجازی، کار همکاران ما چندین برابر شد، اضافه کرد: طبق دستورالعمل های وزارت متبوع، از اول مهرماه در سه گام، اقدام به بازگشایی مدارس و حضوری کردن آموزش ها کردیم و با توجه به مصاحبه های مقام عالی وزارت، آموزش های حضوری در نیمسال دوم سال تحصیلی بسیار فراگیرتر خواهد شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location