سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، سرپرست فرمانداری نهاوند در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ضمن تبریک هفته گرامی‌داشت مقام زن و روز مادر، خاطرنشان کرد: سیاست‌های جوان‌گرایی و جوان‌سازی دولت سیزدهم بر اساس منویات مقام معظم رهبری است.
وی گفت: جوان، جوان‌گرایی و جوان‌سازی از سیاست‌های پُر رنگ و برجسته دولت سیزدهم است.
جعفر سلگی با بیان اینکه ازدواج و اشتغال جوانان اولویت مجموعه مدیریتی شهرستان و در دستور کار قرار گیرد، گفت:همه ما باید در جهت عملیاتی شدن سیاست جوان‌گرایی، نه بر روی کاغذ، بلکه در عمل حرکت کنیم.
وی گفت: نقشه راه و نگاه ما در ستاد ساماندهی امور جوانان باالگوپذیری از استان، الزامات و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری نسبت به جوان و جوان‌گرایی در بیانیه‌‌ی گام دوم انقلاب است.
سرپرست فرمانداری نهاوند با بیان اینکه در جهت اجرایی شدن دستورات مقام معظم رهبری، برنامه‌ریزی و طراحی نیاز داریم، گفت: از پتانسیل سمن‌ها و انجمن‌های مردم نهاد جهت ایجاد استغال، پایین آوردن سطح توقع جوانان و کاهش هزینه‌های ازدواج استفاده شود.
وی افزود:  برای اقدام موثر، نیاز به شبکه‌سازی و برنامه‌ریزی برای جوانان استان است.
سلگی خاطرنشان کرد: وجود انجمن خیرین ازدواج و انجمن خیرین اشتغال در نهاوند، فرصت گرانبهایی برای بالابردن آمار ازدواج و اشتغال جوانان خواهد بود.
وی با بیان اینکه زمانی می‌توان جمعیت را جمعیت فعال و توانمند دانست که متشکل از جوانان باشد، گفت: بامشارکت آموزش و پرورش و ورزش و جوانان آمار ازدواج و طلاق شهرستان و روند مثبت یامنفی بودن این آمار مورد بررسی قرار گیرد تا اقدامات لازم به‌طور اساسی صورت پذیرد.
سرپرست فرمانداری نهاوند، گفت: یکی از اقدامات مهم در راستای پیشگیری از مهاجرت جوانان، ایجاد اشتغال است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location