سرخط خبرها

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: 5 طرح منابع طبیعی شهرستان نهاوند دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، اسفندیار خزائی با اعلام این خبر، افزود: وسعت طرح های آماده افتتاح منابع طبیعی بیش از ۳۲۵ هکتار است و با افتتاح آنها برای یک هزار و ۳۰۰ جویای کار فرصت شغلی ایجاد می شود.

وی خاطرنشان کرد: پنج طرح منابع طبیعی در شهرستان های نهاوند و بهار بهره برداری می‌شود که شامل ۲۰۰ هکتار اجرای عملیات بیولوژیکی و ۳۴ کیلومتر کمربند حفاظتی (بنچ مارک) در نهاوند و ۱۲۵ هکتار عملیات بیولوژیکی احیا و اصلاح مراتع در شهرستان بهار است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان تصریح کرد: همچنین طرح دیگر شهرستان های بهار و نهاوند شامل کپه کاری مراتع، ذخیره نزولات و احیا و اصلاح مراتع است که عملیات اجرای این طرح ها در سال جاری آغاز شده بود.

خزائی ادامه داد: اجرای عملیات آبخیزداری در حوزه «نعمت آباد» اسدآباد، «مرغ آباد» فامنین، «طجر علوی» و «ابدالان» تویسرکان و «باشقورتران» شهرستان کبودرآهنگ در سطح ۶ هزار و ۳۴۰ متر مکعب و ایجاد کمربند حفاظتی( بنچ مارک) به طول هشت کیلومتر در روستای «بهکندان» رزن از دیگر طرح های آماده افتتاح در دهه فجر است.

به گفته وی، کنترل رسوب و کاهش خسارات ناشی از سیلاب، حفاظت از آب و خاک، جلوگیری از فرسایش و بهبود شرایط زیست محیطی، کاهش خسارات ناشی از خشکسالی و تغذیه سفره های زیرزمینی، بهبود اشتغال و ارتقای سطح درآمد روستائیان و آبخیزنشینان، بالا بردن ارزش تفرجگاهی مناطق زیرپوشش و حفظ، احیا و بازسازی معادن تخریب شده از اهداف مهم اجرای این طرح‌ها است.

خزائی با بیان اینکه طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری در حفظ منابع پایه و آب بسیار مهم هستند ادامه داد: اجرای طرح‌هایی برای کنترل سیل و رسوب در مناطق روستایی از سال ۹۹ آغاز شده و امسال به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location