سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، با توجه به وضعیت شیوع کرونا در جامعه و ضرورت بررسی اوضاع بستری ها و میزان فراگیری این ویروس منحوس، جلسه فوق‌العاده‌ای ستاد استانی مدیریت کرونا با حضور اعضای ستاد استانی تشکیل شد‌.

قاسمی فرزاد استاندار همدان با بیان اینکه تجمعات در سطح استان باید با مجوز باشد و در هر سالن یا هر مجموعه‌ای که مراسم برگزار می‌شود حداکثر از ۲۵ درصد ظرفیت آن استفاده شود، گفت: طول مدت برگزاری هر برنامه‌ای به صورت دولتی یا رسمی یا در دوایر دولتی باید بیش از یک ساعت و نیم نباشد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به درخواست اداره کل آموزش و پرورش استان با توجه به برودت هوا درخواست تعطیلی و برگزاری کلاس ها به صورت فضای مجازی شد که با آن موافقت شد و کلاس های درس آموزشی چهارشنبه و شنبه به صورت مجازی برگزار خواهند شد، گفت: دوایر دولتی و دستگاه ها بایستی خدمات خود را ارائه کنند و فعلا تا روز شنبه که ستاد ملی برگزار می شود برقرار هستند تا وضعیت گزارش داده شود و هرگونه تصمیمی ارائه شد اطلاع رسانی می‌گردد.

استاندار همدان، گفت: مجموعه رستوران ها و مراکز عرضه غذا باید به با ظرفیت ۲۵ درصد ادامه فعالیت داشته باشند و اگر این امکان انجام نشود بازرسی بازرسی‌های ستاد کرونا برخورد قانونی خواهد شد.

وی افزود: درباره برگزاری نماز جمعه از دبیرخانه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه درخواست کردیم که تدابیر لازم را بیندیشند و تصمیمات جدیدی اتخاذ کنند اما این قاعده برگزاری با حداکثر ۲۵ درصد در همه مجموعه و ارکان های نظام در استان رعایت می شود.

قاسمی فرزاد، تصریح کرد: توصیه می‌شود مردم، پروتکل‌های بهداشتی، دستورالعمل‌های ستاد ملی و استانی مدیریت کرونا را رعایت کنند.

وی افزود: با توجه به تبدیل وضعیت رنگ‌بندی کرونایی شهرهای استان، ضرورت دارد که مردم از اجتماعات و دورهمی‌های خانوادگی پرهیز کنند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location