سرخط خبرها

شهردار نهاوند گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری نهاوند برای سال ۱۴۰۱ برای تصویب در شورای شهر ۱۰۳ میلیارد تومان است.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، مجید یوسفی نوید در صحن شورای شهر نهاوند در دفاع از بودجه پیشنهادی، شهرداری گفت: بودجه سال ۱۴٠۱ به ۱٠۳ میلیارد افزایش پیدا کرده که ۶۷ درصد آن عمرانی و ۳۳ درصد جاری است.

وی افزود: در این بودجه توجه بیشتر به مناطق کم برخوردار در اولویت ما بوده است و موضوع دوم بحث منابع داخلی بود که بر اساس این ظرفیت ها بودجه در شورا مصوب شد.

شهردار نهاوند ادامه داد: در همین راستا یک سری پروژه ها در مناطق کم برخوردار احداث شد از جمله پارک صخره ای، پارک بادام، مرمت مسیل و چند طرح دیگر که در حال اجرا است.

وی اظهار داشت: هزینه های جاری بودجه امسال کم شده است اما در مقابل بودجه عمرانی شهرداری را افزایش داده ایم.

یوسفی نوید گفت: اصلاح منابع درآمدی و منابع جدید درآمدی در نظر گرفته شده است و همچنین ایمن سازی شهر در برابر سوانح، ساماندهی مسیل ها، سند بازار خودرو با ۱۵٠٠٠ هزار متر با همکاری دفتر اسناد آماده است.

وی بیان کرد: برای کمیسیون ماده ۵ که درآمدی برای شهرداری محسوب میشود، همچنین با راه اندازی شهر خودرو «ترمینال قدیم» میتوان منبع درآمد برای شهر ایجاد کرد و معدن شن و ماسه و سنگ شهر در مرحله انفجار برای رسیدن به مواد اولیه جهت تولید آسفالت آماده است.

 یوسفی نوید با توجه به ترافیک شهری زیاد و گره های ترافیکی که در سطح شهر است و افزایش ماشین آلات که نیاز به کار کارشناسی دارد گفت: طرح مطالبات ترافیکی و آبهای سطحی در سطح شهر انجام گرفته است و در خصوص ورودی های شهر اقدامات و برنامه هایی در حال اجرا می‌باشد.

شهردار نهاوند گفت:: برای احداث پارکینگ تخفیفات ویژه در نظر گرفته شده است که شهرداری همکاری لازم را با سرمایه گذار بخش خصوصی دارد و عوارضی هم در این زمینه گرفته نمی‌شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر با راه اندازی و فعال کردن واحد زیبا سازی و اضافه شدن اورژانس شهری در سطح شهر مبلمان فرسوده و آهن آلات که از قبل کهنه و پوسیده شده اند جمع اوری می‌شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location