سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، محمدحسن باقری شکیب با اعلام این خبر، افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و  نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده نیمه ابری تا تمام ابری همراه با ریزش پراکنده برف و یخ زدگی سطح معابر پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی فعال در آسمان استان همدان از امروز به تدریج آسمان استان را ترک می کند اظهار داشت: با خروج این سامانه بارشی، دمای هوا در استان همدان به شدت افت می کند و شدت وزش باد کمتر می شود.

باقری شکیب تصریح کرد: به دلیل یخ زدگی و لغزندگی سطح معابر، رانندگان برای تردد در محورهای استان همدان زنجیر چرخ و امکانات گرمایشی را همراه داشته باشند. 

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان افزود: بیشترین میزان بارش در ۲۴ ساعت گذشته از ایستگاه های باران سنجی ولاشجرد تویسرکان و میلاب نهاوند با ۲۰ میلی‌متر ثبت و ایستگاه باران سنجی دانشگاه بوعلی سینا نیز ۱۲ میلیمتر گزارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: بهار با ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر و قهاوند با یک درجه سانتیگراد زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

باقری شکیب اظهار داشت: بیشینه دمای هوای شهر همدان در ۲۴ ساعت گذشته هفت درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه دمای شهر نیز صفر درجه سانتیگراد به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

انتهای پیام

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location