سرخط خبرها

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: ۴۵۰ نیروی جدید به عنوان معلم با برگزاری آزمون استخدامی(از طریق ماده ۲۸) برای مهر سال آینده در استان جذب و بکار گرفته خواهند شد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، محمود نقوی با اعلام این خبر، افزود: علاقمندان به شرکت در آزمون استخدامی ماده ۲۸ آموزش و پرورش، می‌توانند با مراجعه به تارنمای www.sanjesh.org در نهمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور ‌ثبت نام کنند.

وی اظهار داشت: ثبت نام از داوطلبان برای شرکت در این آزمون از روز چهارشنبه ۲۷ بهمن آغاز شده و تا روز دوشنبه(فردا ۲ اسفند) ادامه دارد.

نقوی خاطرنشان کرد: این آزمون در روز جمعه ۱۶ اردیبهشت سال آینده برگزار می شود و براساس نتایج آن سه برابر ظرفیت سهمیه برای انجام مصاحبه تخصصی در هر رشته معرفی خواهند شد.

وی تصریح کرد: بیشتر کد رشته‌های شغلی مورد نیاز آموزش و پرورش استان همدان شامل آموزگار ابتدایی، دبیران ریاضی، ادبیات، عربی و هنرآموزان رشته های مختلف هنرستانی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: با برگزاری این آزمون، ۲۱۴ آموزگار ابتدایی و ابتدایی استثنایی، ۲۳ دبیر ادبیات، ۱۱ دبیر تربیت بدنی، ۱۴ دبیر ریاضی، ۱۵ دبیر ادبیات و زبان انگلیسی، ۲۲ دبیر معارف اسلامی، تعدادی هنرآموز رشته های هنرستانی و سایر کدرشته های شغلی به استخدام آموزش و پرورش استان همدان در خواهند آمد.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین رویکرد وزارت آموزش و پرورش در جذب و استخدام نیروی انسانی، بومی‌گزینی است، افزود: چنانچه نیروهای تازه استخدام متقاضی انتقال از بوم خود به شهرستان یا منطقه‌ای دیگر باشد، موضوع استخدام آنها لغو می‌شود.

وی گفت: هدف از بومی‌گزینی در آزمون‌های استخدامی برقراری عدالت آموزشی از لحاظ ساماندهی مطلوب نیروی انسانی و ایجاد توازن در ارایه خدمات آموزشی، پرورشی و تربیتی در نقاط مختلف استان به‌ویژه مناطق دور افتاده و کم‌برخوردار است.

به گفته وی، اداره کل آموزش و پرورش استان همدان به بیش از یک هزار نیروی انسانی جدید نیاز دارد و پراکندگی جمعیت دانش‌آموزی مهم‌ترین چالش استان در زمینه ساماندهی نیروی انسانی است.

نقوی با اشاره به فعالیت ۲۲ هزار معلم در ۲ هزار و ۵۵۰ مدرسه استان همدان، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۳۰۷ هزار دانش‌آموز در دوره‌های مختلف تحصیلی و پیش دبستانی استان تحصیل می‌کنند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location