سرخط خبرها

شهردار نهاوند از اجرای نهضت آسفالت در سال آینده خبر داد و گفت: برای نخستین بار با انجام عملیات انفجار در معدن شهرداری ۶۰ هزار تن سنگ برای سنگ‌شکن به دست آمده است.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، مجید یوسفی‌نوید با بیان اینکه سال جدید سال تغییرات در شهر نهاوند است که این مهم با بکارگیری شیوه‌های علمی و اصولی در اجرای طرح‌های شهری عملی خواهد شد اظهار کرد: به کارگیری روش‌های غیر اصولی و مبتنی بر آزمون و خطا در اجرای برنامه‌های شهری باعث اتلاف منابع و هدررفت هزینه‌ها می‌شود که همین مساله می‌تواند مانعی بزرگ در پیشرفت شهر باشد.

وی ایجاد زیرساخت‌های لازم برای آسفالت معابر را از مهمترین برنامه‌های شهرداری برای سال جدید عنوان کرد و افزود: یکی از برنامه‌های ما برای زیباسازی چهره شهر توجه به آسفالت معابر شهری است که در این راستا مقدمات لازم برای اجرای نهضت آسفالت در سال آینده فراهم شده است.

شهردار نهاوند افزود: با توجه به اینکه برای آغاز نهضت آسفالت در سطح گسترده باید تمام شرایط مهیا شود با پیگیری صورت گرفته قیر مورد نیاز، مواد اولیه سنگ‌شکن، تجهیز و تعمیر کارخانه آسفالت و دیگر موارد لازم فراهم شده که از اوایل سال آینده کار آغاز می‌شود.

وی مواد ریز دانه را از جمله مواد اولیه لازم برای آسفالت دانست و افزود: با توجه به اینکه میزان قیری که طی ماه‌های اخیر تهیه شده بود نیاز به مواد اولیه و ریز دانه داشتیم که برای نخستین بار عملیات انفجار در معدن شهرداری انجام گرفت که در اثر آن ۶۰ هزار تن سنگ برای سنگ‌شکن به دست آمده و مراحل خرد کردن آن در حال انجام است.

یوسفی‌نوید در بخش دیگری از سخنانش از ایجاد پارک‌های محلی به منظور تقسیم عادلانه خدمات و امکانات در تمام مناطق خبر داد و افزود: از اواسط پاییز امسال عملیات اجرایی پارک‌های محله‌ای در مناطق دوخواهران و کوی شهید حیدری اجرا شده که برای توسعه این فضاها، پارک‌های محله‌ای سر آسیاب در منطقه گوشه و منطقه حسن‌آباد نیز کلنگ‌زنی شد و در آینده این طرح در سایر محلات اجرا می‌شود.

وی از ایجاد بستر لازم به منظور استفاده از ایده صاحبنظران مسائل شهری خبر داد و افزود: به منظور بهره‌گیری از ایده صاحبنظران و طراحان شهری، جشنواره خلاقیت بازیافت و بهیافت پسماندهای خشک شهری با هدف بهره‌برداری از ضایعات فلزی و غیر فلزی روز ۱۵ اسفندماه برگزار می شود که کار فراخوان این جشنواره انجام و اطلاع رسانی شده است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location