سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، دادستان عمومی و انقلاب نهاوند، گفت: باعنایت به اینکه تردد خودرو‌های فاقد پلاک یا دارای پلاک مخدوش و تقلبی برخلاف مقررات و مغایر با نظم و امنیت شهرستان می‌باشد لذا برخورد قانونی با اینگونه خودرو‌ها در دستور کار دستگاه قضایی این شهرستان قرار گرفت.

عباس آزاد بخت اظهار کرد: رانندگان می‌بایست پلاک خودرو را برابر مقررات در محل تعیین شده نصب نمایند در غیر اینصورت از ادامه تردد خودرو توسط پلیس ممانعت خواهد شد.

آزاد بخت گفت: برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هرگونه تغییر در ارقام و مشخصات پلاک وسایل نقلیه موتوری زمینی، آبی یا کشاورزی یا الصاق پلاک تقلبی یا پلاک متعلق به وسایل نقلیه دیگر، جرم بوده و در این قانون برای مرتکبان از شش ماه تا یک سال حبس پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی موظف است در صورت مشاهده و پارک هر گونه خودرو بدون پلاک، سریعا نسبت به توقیف خودرو اقدام و مراتب را به دفتر دادستانی نهاوند اعلام کند.

آزاد بخت در پایان گفت: از خودروهای بدون پلاک برای کارهای خلاف استفاده می کنند، لذا مردم باید هوشیار باشند و در صورت مشاهده خودرو پارک شده بدون پلاک در محل زندگی خود موضوع را به پلیس ۱۱۰ اطلاع و راهنمایی و رانندگی نیز در صورت مشاهد نسبت به اعمال قانون آن اقدام کند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location