سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،  نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه کمبود پزشک در روستا‌های شهرستان نهاوند کاملاً مشهود است گفت: در این راستا لازم است که مسئولان برای تأمین و دسترسی بهتر مردم به پزشک عمومی اقدام کنند و برای حل این مشکل تدبیر کنند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو اختصاصی با تابناک همدان، با بیان اینکه در شهرستان نهاوند نسبت به گذشته در وضعیت بهتری ازلحاظ سرانه پزشکی، عنوان کرد: کمبود پزشک عمومی، اورژانس و متخصص دندان‌پزشکی احساس می‌شود.

علیرضا شهبازی بابیان اینکه کمبود پزشک در روستا‌های شهرستان نهاوند کاملاً مشهود است، یادآور شد: در این راستا لازم است که مسئولان برای تأمین و دسترسی بهتر مردم به پزشک عمومی اقدام کنند و برای حل این مشکل تدبیر کنند.

وی افزود: لازم است با اعطای تسهیلات و امتیازات به پزشکان آن‌ها را تشویق کنیم که بیشتر از گذشته در روستا‌ها و خانه‌های بهداشت فعالیت کنند.

نماینده مردم نهاوند در خانه ملت بابیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، یادآور شد: اگر این پزشکان به‌صورت مداوم و مستمر در روستا‌ها حضورداشته باشند قطعاً شاهد کاهش مرگ‌ومیر و ابتلا به بیماری‌ها و هزینه‌های سرسام‌آور درمان در روستا‌ها خواهیم بود.

شهبازی بیان کرد: دولت‌های گذشته برای جبران کمبود طرح‌های مختلفی را مثل پزشک خانواده طرح‌ریزی کردند، اما به دلایل نامشخص طرح‌ها اجرا نشد و این امر سبب کمبود مضاعف پزشک در کشور شد.

وی بابیان اینکه دولت به بهره‌مندی از نیرو‌های بومی هر منطقه تأکید دارد، اما این طرح هم آن‌چنان‌که باید اجرائی نشده است، یادآور شد: برای ارتقا دسترسی پزشک لازم است که دولت طرح بومی‌گرایی اجرایی کند.

این مقام مسئول بابیان اینکه افزایش ظرفیت دانشجوی تأثیر به سزایی در کاهش چالش پزشک در دارد، مطرح کرد: لازم است که دولت توجه خاصی به بومی گزینی در طرح کند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location