سرخط خبرها

رئیس شورای اسلامی شهر نهاوند از تصویب بودجه پیشنهادی ۱۰۳ میلیاردی شورای شهر خبر داد و گفت: برای تحقق بودجه سال آینده سعی شده منابع درآمدی پایدار مد نظر قرار گیرد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، صفی‌الله خرم‌آبادی امروز در این رابطه اظهار کرد: لایحه بودجه ۱۰۳ میلیارد تومانی سال ۱۴۰۱ شهرداری نهاوند با ۲۰ درصد رشد در مقایسه با سال گذشته که از سوی شورای اسلامی این شهر پیشنهاد شده بود به تصویب کمیته تطبیق فرمانداری رسید و برای اجرا به شهرداری ابلاغ شد.

وی افزود: این لایحه پس از بررسی در جلسات متعدد کمیسیون برنامه و بودجه و همچنین در پنجاه و دومین جلسه شورا مورد بحث قرار گرفت و برای تائید نهایی به کمیته تطبیق ارسال شد.

رئیس شورای اسلامی شهر نهاوند افزود: پس از ارسال رقم پیشنهادی بودجه از سوی شورا طی مهلت قانونی، کمیته تطبیق بودجه ۱۰۳ میلیارد تومانی شهرداری را تصویب قرار داد و آن را برای اجرا به شهرداری نهاوند ابلاغ کرد.

وی به منابع درآمدی برای اجرای بودجه سال آینده اشاره کرد و گفت: برای تحقق بودجه سال آینده سعی شده منابع درآمدی پایدار مد نظر قرار گیرد تا بتوان برنامه‌های شهرداری را با اطمینان کامل اجرا کرد.

خرم‌آبادی به منابع در نظر گرفته شده اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین منابع درآمدی شهرداری احداث شهر خودرو در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع و با ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است که در سال آینده با همکاری بخش خصوصی اجرایی می‌شود.

وی گفت: علاوه بر این تجهیز کارخانه آسفالت و معدن شن و ماسه که مجوز فروش آسفالت آن نیز گرفته شده از دیگر منابع درآمدی تعریف شده در لایحه بودجه سال آینده است.

رئیس شورای اسلامی شهر نهاوند تغییر کاربری املاک از میدان بسیج تا میدان علیمرادیان به تجاری را از دیگر منابع درآمدی شهرداری برای تحقق بودجه مصوب عنوان کرد و افزود: تجهیز کارخانه موزاییک‌ و جدول که تولیدات آن جهت استفاده شهرداری و پیمانکاران مورد استفاده قرار می‌گیرد از جمله منابع درآمدی شهرداری عنوان شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر این منابع، ریافت عوارض و صدور پروانه‌های ساختمانی و جرائم کمیسیون ماده ۱۰۰ و سایر موارد قانونی از جمله منابع درآمدی شهرداری هستند حرکت در چارچوب قانون و توجه به رویکردهای مدیریت شهری را از عوامل تاثیرگذار بر پیشنهاد بودجه سال آینده عنوان کرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location