سرخط خبرها

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور گفت:در جشنواره رسانه‌ای ابوذر امسال خانواده شهدای گروه ابوذر نهاوند به عنوان چهره ملی ماندگار معرفی می‌شوند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، عباس محمدیان رئیس سازمان بسیج رسانه کشور گفت: امسال هشتمین جشنواره ملی رسانه‌ای ابوذر در محور‌های مختلفی برگزار می‌شود و بخش معرفی چهره ملی نیز به ان افزوده می‌شود.

او گفت: شهدای گروه انقلابی ابوذر نهاوند که ۶ دانش آموز بودند به همراه معلم خود شهید طالبیان چندین سال بارژیم ستم شاهی مبارزه کردند و سرانجام در تیرماه سال ۱۳۵۲ در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر و در یک دادگاه نظامی در ۲۹ بهمن همان سال به اعدام محکوم و به شهادت رسیدند.

محمدیان گفت: از امسال بخش معرفی چهره ملی ماندگار به جشنواره رسانه‌ای ابوذر افزوده شده است که در هشتمین جشنواره که اسفند ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود یکی از خانواده شهدای گروه انقلابی ابوذر به عنوان چهره ملی در اختتامیه این جشنواره معرفی می‌شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشورگفت: در همایش ملی مسئولان استانی و کانون‌های شهرستانی بسیج رسانه کشور توسط علی سهرابی مدیر کانون بسیج رسانه نهاوند پیشنهاد سالانه یکی از خانواده شهدای گروه انقلابی ابوذر نهاوند با توجه به هم نام بودن آن با این جشنواره به دلیل مبارزه با رژیم ستم شاهی و دانش آموز بودن آن‌ها به عنوان چهره ملی ماندگار معرفی شوند که مورد موافقت قرار گرفت.

او گفت: به پیشنهاد بسیج رسانه نهاوند به استان و سپس معرفی به تهران یکی از خانواده شهدای گروه انقلابی ابوذر امسال معرفی می‌شود.

علی سهرابی مسئول کانون بسیج رسانه نهاوند گفت: امسال آقای رضا سیف فرزند جانباز انقلاب حاج اسد سیف و برادر زاده شهید ماشاالله سیف یکی از شهدای گروه انقلابی ابوذر که زحمات زیادی برای معرفی این ۷ شهید در کشور و استان کشیده به عنوان چهره ملی در جشنواره ابوذر معرفی می‌شود.

سمیه شفائی

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location