سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، رئیس امور عشایر شهرستان نهاوند اعلام کرد: عشایر استان از ۳۰ فروردین می‌توانند از مناطق قشلاقی به سمت مناطق ییلاقی حرکت کنند وکوچ زود هنگام عشایر به مناطق ییلاقی ممنوع است.

ابوالقاسم بنی هاشمی اظهار داشت: زمان آغاز کوچ عشایر استان، بر اساس تقویم کوچ، از ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام شده، اما عشایر استان می‌توانند از ۳۰ فروردین از مناطق قشلاقی به سمت مناطق ییلاقی حرکت کنند.

وی از عشایر درخواست داشت: برای برقراری نظم و امنیت کوچ و جلوگیری از آسیب رسیدن به منابع طبیعی، در تاریخ اعلام شده اقدام به کوچ کنند.

رئیس امور عشایری نهاوند در ادامه افزود: در بازدید از مسیر حرکت عشایر در بین راههای کوهدشت ، پلدختر ، پل زال و خرم آباد به سمت نهاوند مشاهده شد که عشایر با توجه به اخطارهای مکرر ، ارسال پیامک و نامه از طرف استانداری همدان در چندین مرحله ، تقویم کوچ را رعایت نکرده و شروع به حرکت کردن به سمت مناطق ییلاقی نهاوند کرده اند که این موضوع باعث آسیب به منابع طبیعی و مراتع نهاوند می شود.

بنی هاشمی تاکید کرد: کوچ زود هنگام موجب تخریب پوشش گیاهی مراتع خواهد شد، دامداران و بهره برداران باید از ورود زود هنگام و خارج از تقویم زمان بندی کوچ به مراتع ییلاقی خودداری کنند، در غیر اینصورت برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location