سرخط خبرها
مدیر کل دامپزشکی همدان: اجرای موفق طرح تشدید نوروزی حاصل زحمات شبانه روزی همکارانم است که با تلاش مضاعف خود در ایام تعطیلات نوروزی برای تامین و تضمین سلامت غذای حلال و بهداشتی هم استانی های عزیز از هیچ تلاشی فروگذار نکردند و این جای تقدیر دارد.
دکتر « محمودرضا رسولی» « مدیرکل دامپزشکی استان همدان» گفت: طرح تشدید نظارت بهداشتی برمراکز تولید، فرآوری و عرضه‌ ی فرآورده‌ های خام دامی در تعطیلات نوروزی از تاریخ ۱۴ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ لغایت ۱۳ فروردین ماه سال ۱۴۰۱ با موفقیت پایان پذیرفت.
 
مدیر کل دامپزشکی استان همدان هدف از اجرای این طرح را تامین بهداشت و تضمین سلامت فرآورده‌های خام دامی مورد استفاده مردم شریف استان همدان دانست و افزود: در طول این طرح، روزانه بصورت میانگین ۲۱ اکیپ بازرسی دامپزشکی بصورت شبانه روزی فعالیت داشتند.
 
  وی با اشاره به اینکه در طول اجرای  طرح تشدید بازرسی نوروزی، حدود ده هزار مورد بازدید توسط کارشناسان دامپزشکی از مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی صورت پذیرفته است، خاطرنشان کرد: در این طرح، هشتصد واحد غیربهداشتی توسط بازرسان دامپزشکی استان همدان شناسایی شد و بیش از ۱۹ تن فرآورده‌ ی خام دامی غیر قابل مصرف با تلاش‌های شبانه روزی همکارانمان در سطح استان کشف، ضبط و از سبد غذایی خانوار حذف شده است که در این راستا ۶۶ مورد نمونه گیری موادخام دامی جهت انجام آزمایشات لازم اخذ و تعداد ۴۴ پرونده تخلف بهداشتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی و انتظامی ارجاع شده است.
 
دکتر رسولی افزود: در طول مدت یکماهه اخیر، در کشتارگاه‌های دام و طیور استان همدان تحت نظارت شبانه روزی بازرسان بهداشتی و ناظرین شرعی دامپزشکی، تعداد ۱۳ هزار و ۸۳۸ رأس دام سبک و دو هزار و ۲۰ رأس دام سنگین و همچنین بیش از دو میلیون قطعه طیور ‌ کشتار شده است که با نظارت دقیق کارشناسان دامپزشکی بیش از پنج تن لاشه ضبطی انواع دام و بیش از ۲۹ تن لاشه ضبطی طیور ضبط و امحاء شده است.
 
این مقام مسئول با تاکید براینکه نظارتهای بهداشتی دامپزشکی در طول سال به منظور تامین سلامت امنیت غذایی تعطیل شدنی نیست و دائماً برقرار می‌باشد، گفت: به متخلفان بهداشتی که برای سودجوئی خود سلامت مردم را هدف میگیرند، در صورت مشاهده تخلف، از سوی کارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشکی برخورد قانونی و بدون اغماض بعمل خواهد آمد.
 
در پایان دکتر رسولی اجرای موفق این طرح را حاصل تلاش‌های شبانه روزی پرسنل دامپزشکی استان همدان دانست و افزود: سربازان عرصه سلامت با تلاش مضاعف خود در ایام تعطیلات نوروزی برای تامین و تضمین سلامت غذای حلال و بهداشتی هم استانیهای عزیز از هیچ تلاشی فروگذاری نکردند و این جای تقدیر دارد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location