سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، جعفرسلگی سرپرست فرمانداری نهاوند در اولین جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و هماهنگی مقابله با کروناویروس این شهرستان اظهارداشت: وضعیت کرونا در شهرستان نهاوند آبی است و لازمه ی پایان یافتن کرونا همکاری و همراهی مردم و رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی است .

 وی افزود: با توجه به دستور العملها، دانشگاه ها و کلاس‌های درسی در کلیه مقاطع تحصیلی به صورت حضوری برگزار شود، رعایت فاصله گذاری، زدن ماسک و تزریق دز سوم واکنس کرونا، به کارمندان دستگاه‌های اجرایی، اصناف و بازاریان دانش آموزان، دانشجویان و... توصیه می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه وضعیت کرونا در شهرستان رو به صعود است، تصریح کرد: آموزش یا اقناع سازی مقابله با کرونا، تزریق دُز سوم واکسن، فاصله‌گذاری و زدن ماسک در دستور‌ کار قرار گیرد و اصحاب رسانه در راستای فرهنگسازی، اقناع‌سازی و پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس اقدام کنند.

سلگی در ادامه اظهار داشت: بازگشایی مساجد و مراسم ماه رمضان با توجه به وضعیت آبی شهرستان مورد توجه قرار گرفته و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در دستور کار مساجد قرار بگیرد .

سرپرست فرمانداری نهاوند بیان داشت : شهرداری نهاوند در راستای ناوگان حمل و نقل شهری خود، با توجه با مصوبات ستاد مدیریت کرونا اقدام لازم از جمله زدن ماسک را در دستور کار خود قرار دهد .

سلگی گفت : نحوه فعالیت نانوایی ها و مراکز اغذیه فروشی ها با توجه به ماه مبارک رمضان کنترل و نظارت شود.

وی در ادامه بیان داشت : فعالیت استخر و سالن‌های ورزشی با توجه به وضعیت آبی شهرستان با رعایت ظرفیت و شیوه نامه های بهداشتی صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: مصوبات ستاد کرونا لازم‌الاجرا هستند، تیم‌های نظارتی، بازرسی‌های خود را تشدید کنند و به شهروندان توصیه می‌شود، دز سوم کرونا را جدی گرفته و برای دریافت آن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

سرپرست فرمانداری در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کادر بهداشت و درمان و اعضا ستاد، بر ضرورت پیگیری واکسیناسیون اقشار مردم و اصناف و کارمندانی که تاکنون نسبت به دریافت واکسن اقدام ننموده اند تاکید و همچنین خواستار رعایت شیوه نامه های بهداشتی و زدن ماسک در مراکز و اماکن عمومی شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location