سرخط خبرها

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه شهید «میرزامحمد سلگی» از حماسه‌سازان دوران دفاع مقدس بود، گفت: با بازخوانی و بررسی ابعاد شخصیتی و فرماندهی این شهید می‌توان ادعا کرد که وی خالق عملیات مرصاد و عملیات‌های مهم سرنوشت‌ساز دوران دفاع مقدس بود.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، سردار حسن ظفری روز چهارشنبه در ویژه‌برنامه گرامیداشت دومین سالگرد شهید میرزا محمد سلگی و افتتاحیه ویژه‌برنامه‌های ماه مبارک رمضان در تیپ انصارالحسین(ع) همدان با گرامیداشت یاد و نام شهید والامقام، میرزا محمد سلگی، این شهید را از جمله حماسه‌سازان دوران دفاع مقدس دانست.

وی خاطرنشان کرد: این شهید مظهر و اسوه بارز اخلاص، جهاد و غیرت دینی بود و بزرگی این شخصیت را مقام معظم رهبری درک کردند که فرمودند: «اگر برایم ممکن بود برای دیدن این مرد به همدان می‌رفتم».

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان ادامه داد: انگیزه رزمندگان و شهدا حفظ ناموس بود و در اندیشه امثال شهید سلگی و همه شهدا ناموس منحصر در خانواده نیست بلکه مرزهای کشور، دین، امام، انقلاب و آرمانها را شامل می‌شود.

سردار ظفری به تشریح برخی شاخصه‌ها و ویژگی‌های شهدای جنگ در نگاه بیگانگان پرداخت و گفت: یکی از این ویژگی‌ها که تعجب دشمنان را برانگیخت، روحیه شهدا و رزمندگان بود که با قدرت و امید به پیروزی قطعی، کارها را انجام می‌دادند و با دشمنان می‌جنگیدند.

وی اظهار داشت: تبعیت محض رزمندگان و فرماندهان از امام راحل(ره) و همچنین حضور فرماندهان در خط مقدم جنگ، از دیگر ویژگی‌هایی است که اندیشمندان نظامی غرب آن را عنوان کردند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان گفت: همین ویژگی‌ها در کنار ایثارگری و جان نثاری رزمندگان، پیروزی ایران در نبرد هشت ساله را موجب شد.

وی همچنین به نقش رزمندگان لشکر انصارالحسین(ع) در صحنه‌های حساس جنگ تحمیلی اشاره و خاطرنشان کرد: این یگان نماد جهاد و دفاع در استان همدان است.

سردار ظفری با تاکید بر ضرورت حفظ آمادگی‌ در شرایط فعلی، وضعیت جهانی، منطقه‌ای و داخلی را به گونه‌ای دانست که غفلت می‌تواند برای کشور مشکل درست کند.

انتهای پیام

حسین بحیرایی

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location