سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نهاوند به مناسبت ۲۱ فروردین ،سالروز تاسیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی به دستور حضرت امام(ره) و افتتاح حساب صدگفت؛ لازم است بر اساس رسالت اصلی این بنیاد که خدمت به قشر روستایی و مساعدت محرومین میباشد، اقداماتی که در این حوزه انجام شده را اعلام کنیم.
علیرضا نثاری گفت؛ در حوزه بهسازی و عمران روستایی بالغ بر۳۲میلیارد تومان اعتبار ملی و استانی و نماینده مصوب شده که تاکنون بیش از ۱۶ میلیارد تومان در قالب ۴۱ پروژه بهسازی روستایی تخصیص داشته و در مرحله اجرایی و قرارداد میباشند و تا پایان تیرماه به اتمام خواهد رسید.

نثاری گفت؛ سهم اعتبارات ملی از این مبلغ ۲۲ میلیاردتومان است که در حوزه نوسازی مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵هزار نفر نیز در یکسال گذشته تعداد۷۱۰ واحد مسکونی از تسهیلات نوسازی استفاده نموده و بالغ بر ۵۵۰ واحد پایان کار خود را دریافت نموده اند.

به گفته وی اعتبار هزینه شده در این حوزه نیزبالغ بر۶۱ میلیاردتومان بوده و در این حوزه در یکسال گذشته بالغ بر ۱۳ میلیاردتومان نیز کمک بلاعوض ساخت از محل حساب صد حضرت امام(ره) و سازمان برنامه و بودجه به متقاضیان واجد الشرایط پرداخت شده است.

همچنین در نهضت ملی مسکن نیز ۳۶۵ واحد باپیشرفت فیزیکی بیست درصد در دست اجرابوده که عملیات اجرایی آن با قوت و سرعت ادامه دارد.

افراد واجدالشرایط جدید نیز در طرح نهضت ملی مسکن شهرستان شناسایی و بزودی با هماهنگی اداره راه و شهرسازی تعیین تکلیف خواهدشد.

تعداد ۵۷۰ جلد سند مالکیت روستایی نیز در یکسال گذشته با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک صادر و تحویل مالکین شده است.

عملیات خاکی و زیر سازی معابر در ۳۷ روستا و ارائه خدمات فنی و بازنگری طرح های هادی ۱۲ روستا و همچنین فعالیت ۴۵نفر مهندس ناظر محترم و ۸ نفرمهندس طراح سازه و معماری در حوزه ساخت و ساز نیز گوشه ای دیگر از فعالیتهای این بنیاد در یکسال گذشته بوده است.

 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location