سرخط خبرها

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری همدان گفت: ساعت کاری ادارات استان با هدف کاهش بار ترافیکی معابر و بهره مندی مومنان روزه دار از فیوضات ماه مبارک رمضان تغییر یافت.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، ساعت کاری ادارات با تصمیم هیات دولت از ابتدای ماه مبارک رمضان ساعت هفت و نیم صبح تا ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه بود که از امروز/دوشنبه/ با بخشنامه استانداری همدان این ساعت تغییر کرد.

طبق بخشنامه روز گذشته، شروع ساعت کاری همه ادارات، سازمان ها، شرکت ها، موسسات، نهادها و شهرداری ها به جز بانک‌ها از ۲۲ فروردین با ۳۰ دقیقه تاخیر (هشت صبح) آغاز و پایان ساعت کاری نیز با ۳۰ دقیقه تعجیل (۱۴) خاتمه می یابد.

در این ارتباط سید محمدرضا میرصفدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از علل تغییر ساعت کاری ادارات کاهش بار ترافیکی بود که در این راستا دولت ابتدا یک ساعت از پایان زمان کاری ادارات کاهش داد سپس تصمیم در این باره را به وزارت کشور و در ادامه به استانداران محول کرد.

وی خاطرنشان کرد: پس از بررسی های صورت گرفته مشخص شد که بین زمان و ساعت بازگشایی مدارس و ادارات نیم ساعت اختلاف است بنابراین ساعت بازگشایی ادارات از هفت و ۳۰ دقیقه به هشت صبح موکول شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری همدان یادآوری کرد: تعطیلی مدارس و برگزاری آنلاین دروس به علت شیوع کرونا و بازگشایی مجدد مدارس بعد از ۲ سال، خانواده ها را در تهیه سرویس مدرسه با مشکلاتی مواجه کرده همچنین اغلب خانواده ها با توجه به نزدیک بودن پایان سال تحصیلی رغبتی به گرفتن سرویس نشان ندادند.

میرصفدری ادامه داد: کارمندان دولت برای رساندن فرزندان به مدرسه مجبور به دریافت مرخصی ساعتی بودند که با تاخیر نیم ساعته در بازگشایی ادارات، کار کارکنان دولت تسهیل شده و آنها دیگر به خاطر حضور دیرهنگام (بین هفت و ۳۰ دقیقه تا هشت صبح) در محل کار تاخیر نمی خورند همچنین مجبور به دریافت مرخصی نمی شوند.

وی ادامه داد: همچنین کارمندان برای حضور در محل کار در ۲ زمان متفاوت از منزل خارج می شوند با این توضیح که کارمندان دارای فرزندان مدرسه رو زودتر از دیگر کارمندان برای رساندن فرزندشان به مدرسه از خانه خارج شده در حالیکه پیشتر همزمان از منزل خارج شده و سبب بروز گره های ترافیک می شدند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری همدان احتمال داد: در نخستین روز از اجرای این مصوبه با توجه به هماهنگ نبودن خانواده ها ترافیکی در معابر شهری ایجاد شده باشد اما با گذشت زمان به طور حتم میزان کاهش حجم ترافیک برای همه محسوس خواهد شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location