سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، سلگی سرپرست فرمانداری نهاوند در اولین جلسه شورای فعالیت قرآنی شهرستان نهاوند بیان داشت : جلسه شورای فعالیت قرآنی به عنوان منشور توسعه قرآنی در شهرستان فعالیت می‌کند.

سلگی گفت : این جلسه با اهداف پیگیری ، تحقق سیاست های فرهنگ قرآنی است.

وی افزود : بحث تقویت و انس با قرآن کریم در بین اقشار مردم و ترویج آیات و مفاهیم قرآن کریم در حوزه فرهنگ قرآنی ماست .

سلگی خاطر نشان کرد: این شورا به ریاست حجت الاسلام والمسلمین مغیثی امام جمعه شهرستان تشکیل شده که مقرر می شود به صورت ماهیانه برگزار شود .

وی افزود : در این جلسه بر آنیم که ساماندهی و هماهنگی بین فعالیت های قرآنی در شهرستان داشته باشیم و شفاف سازی در فعالیت های قرآنی صورت گرفته شود.

سرپرست فرمانداری نهاوند اظهار داشت : اتخاذ و تدابیر لازم برای توانمند سازی و جلب مشارکت بخش مردمی و تقویت حمایت دولت در جهت توسعه فرهنگ قرآنی در شهرستان انجام شود .

وی افزود : اهداف و برنامه های آتی قرآنی در این جلسه بررسی و تصویب می شوند .

وی تصریح کرد: توانمندی قرآنی که در سطح شهرستان و ادارات وجود دارد شناسایی و در بکارگیری در جهت توسعه فرهنگ قرآنی در شهرستان انجام شود .

سلگی گفت : بحث فرهنگ سازی قرآن به عنوان یکی از وظایف شورا تعریف شده است و بحث حمایت موثر از توسعه ی برنامه های آموزش عمومی قرآن و همچنین فعالیت های ترویجی قرآن برای دستگاه ها و نهاد های مردمی باشد .

وی در خاتمه بیان داشت: یکی دیگر از وظایف این شورا رصد و پایش وضعیت فرهنگ قرآنی بر اساس ارزشیابی توسعه فرهنگ قرآنی خواهد شد و این فعالیت های قرآنی در نهایت به اطلاع شورای هماهنگی فعالیت های قرآنی استان خواهد رسید

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location