سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،  قیاسی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست نهاوند گفت: در مناطق تحت مدیریت اعم از حفاظت شده، تیر اندازی، شکار ممنوع و آزاد ۱۵ نفر بعلت تخلف از قانون شکار دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند، که متهمین به کیفرهای حبس و پرداخت جزای نقدی و بعضا ضبط سلاح شکاری در حق دولت محکوم شده اند.

قیاسی بیان کرد، در سال گذشته مبلغ بیش از ۲۹ میلیون ریال ریال از متخلفان حوزه شکار و صید، بابت ضرر وزیان وحوش تلف گردیده،حسب مطالبه و ارائه دادخواست به مراجع قضایی اخذ گردیده است.

وی در ارتباط با اجرای قوانین و مقررات زیست محیطی در حوزه محیط زیست انسانی افزود: درسال ۱۴۰۰ ،بیش از ۲۶۰ مورد بازدید و پایش و نمونه برداری از خروجی های پساب تصفیه خانه ها و گازها و ذرات آلاینده لوله های دودکش کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی و خدماتی به عمل آمده که تعداد ۳۳ فقره اخطاریه زیست محیطی جهت واحدهای آلاینده صادر و ابلاغ گردیده است.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست نهاوند اظهار داشت: برای ۱۳ واحد تولیدی و خدماتی و اشخاصي که مبادرت به آلوده ساختن محیط زیست نمود ه اند تشکیل پرونده شده است ،که تا کنون ۶ پرونده منتهی به صدور رای محکومیت متخلفان به تحمل کیفر حبس و پرداخت جزای نقدی شده است و ۷ پرونده دیگر نیز تحت رسیدگی قضایی قرار دارند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location