سرخط خبرها

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: تاکنون ۵۷۱ هزار و ۵۸۰ نفر معادل حدود ۴۰ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال این استان هر سه دُز واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، فاطمه ترکمان اسدی با اعلام این خبر،افزود: سه میلیون و ۱۷۴ هزار و ۷۴۱ دُز واکسن کرونا (نوبت اول، دوم و یادآور) برای جامعه هدف در استان همدان تزریق شده که با در نظر گرفتن جمعیت بالای ۱۲ سال معادل ۹۳ درصد دُز اول،۸۳.۴ درصد دُز دوم و ۳۹.۵ درصد نیز دُز سوم را تزریق کرده اند.

وی افزود: از مجموع واکسن های تزریق شده در استان، یک میلیون و ۳۸۲ هزار و ۴۰۴ نفر دُز اول و یک میلیون و ۲۲۰ هزار و  ۷۵۷ نفر دُز دوم و ۵۷۱ هزار و ۵۸۰ نفر نیز دُز سوم (یادآور) را دریافت کرده اند.

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، برهمین اساس، تاکنون ۷۷.۳ درصد کل جمعیت استان دُز اول، ۵۸.۲ درصد دُز دوم و ۳۱.۹ درصد جمعیت نیز دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

ترکمان اسدی اظهار داشت: همچنین آمار تزریق واکسن کرونا به صورت شهرستانی نیز شامل یک میلیون و ۲۸۰ هزار ۷۴۸ دُز در همدان، ۵۰۱ هزار و ۲۰۰ دُز در ملایر،  ۳۰۶ هزار و ۵۸۰ دُز در نهاوند، ۱۸۸ هزار و ۷۶۲ دُز در اسدآباد و ۲۱۹ هزار و ۹۹ دُز نیز در کبودرآهنگ است.

وی افزود: ۶۹ هزار و ۲۳۴ دُز واکسن کرونا در شهرستان فامنین، ۷۳ هزار و ۶۱۲ دُز در شهرستان درگزین، ۱۳۴ هزار و ۳۲۰ دُز در رزن، ۱۸۸ هزار و ۶۳ دُز در شهرستان تویسرکان و ۲۱۳ هزار و ۱۲۳ دُز نیز در شهرستان بهار تزریق شده است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر روزانه بیش از ۱۰۰ دُز واکسن کرونا در سطح استان تزریق می شود، گفت: این آمار شامل ۲۶ دُز در مرحله نخست، ۵۴ دُز نوبت دوم و ۱۱۹ تزریق برای نوبت سوم (یادآور) است.

انتهای پیام

حسین بحیرایی

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location