سرخط خبرها

رییس گروه کنترل بیماری‌های واگیردار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با بیان اینکه استان از نظر پوشش واکسیناسیون سرخک در وضعیت مطلوبی قرار دارد گفت: بیش از ۹۵ درصد جامعه هدف بهداشت تاکنون علیه سرخک واکسینه شده اند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، جلال‌الدین بطحایی با اعلام این خبر، افزود: تاکنون هیچ مورد مثبت ابتلا به سُرخک در استان همدان ثبت، گزارش و مشاهده نشده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مشاهد مواردی از سرخک در قسمت جنوب و جنوب شرقی کشور، با تمامی شهرستان ها و فرمانداری ها برای واکسینه کردن اتباع خارجی زیر ۳۰ سال مکاتبات لازم صورت گرفته است.

رییس گروه کنترل بیماری‌های واگیردار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: واکسیناسیون کودکان واجد شرایط در طول سال از ماموریت های این مجموعه است که در زمان های تعیین شده در دفترچه کودک صورت می پذیرد.

بطحائی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۴۱ هزار نفر علیه سرخک واکسینه شدند از مردم خواست در صورت مواجهه با افراد مشکوک به سرخک از ملاقات و نزدیک شدن به او پرهیز کرده و علاوه بر جداسازی و قرنطینه، نسبت به تزریق واکسن فرد بیمار اقدام کنند.

وی ادامه داد: افراد واجد شرایط برای واکسینه شدن علیه سرخک می توانند به مطب ها، کلینیک ها و مراکز جامع سلامت نزدیک محل سکونت مراجعه کنند تا اقدام های درمانی لازم انجام شود.

رییس گروه کنترل بیماری‌های واگیردار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: در صورت مراجعه به مراکز جامع سلامت تنها هزینه ویزیت از فرد دریافت شده و هزینه آزمایش رایگان است.

بطحائی تصریح کرد: در صورت مشاهده علائمی از بیماری سرخک، سه نوع آزمایش و نمونه شامل نمونه از خون و حلق بیمار دریافت شده و این نمونه ها برای آزمایش و دریافت نتیجه به آزمایشگاهی در تهران ارسال می شود.

سرخک یکی از شایع‌ترین بیماری‌های حاد تنفسی است که از طریق تماس مستقیم و غیرمستقیم با ترشحات دستگاه تنفس انتشار می‌یابد، از علائم این بیماری می توان بثورات پوستی، تب، سرفه خشک، گلودرد و آبریزش بینی را نام برد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location