سرخط خبرها

سرپرست فرمانداری نهاوند از برگزاری جشنواره ملی فرش در نهاوند در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، جلسه پیگیری مشکلات صنعت فرش نهاوند با حضور سرپرست فرمانداری نهاوند و متولیان صنعت فرش شهرستان برگزار شد.

این نشست با توجه به ضرورت رسیدگی به مشکلات فرش شهرستان و درخواست فعالین این حوزه از روسای ادارات ذیربط ( صمت ، تعاونی روستایی ، تعاونی فرش، دانشگاه ها ، تأمین اجتماعی، کار تعاون و رفاه اجتماعی ، فنی و حرفه ای و نمایندگان قالیبافان و پشتیبانان فرش ) جهت بررسی مشکلات این حوزه در سالن شهدای فرمانداری برگزار شد.

سرپرست فرمانداری نهاوند در بحث صنعت فرش ، شهرستان نهاوند را با محوریت فرش دستباف شناسنامه دارترین شهرستانی عنوان کرد که در بازارهای خارجی و بین المللی حرف برای گفتن دارد.

جعفر سلگی در ادامه گفت : با اشاره به سابقه نهاوند در هنر قالیبافی و پیشرو بودن روستا‌های گل حیدر و عشوند در هنر قالیبافی شهرستان افزود: ایجاد و راه اندازی نمایشگاه دائمی فرش در شهرستان ضروریست و نیاز است به این منظور جشنواره فرش دستبافت نهاوند به صورت ملی برگزار شود.

وی خواستار دعوت از شرکت‌های معتبر صادراتی برای حضور در این جشنواره شد که زمینه‌ای برای بازاریابی و جذب توریست برای شهرستان باشد.

سرپرست فرمانداری به سابقه تاریخی هنر صنعت فرش در این شهرستان اشاره و بیان کرد: حمایت از این هنر در راستای ایجاد اشتغال پایدار، رونق اقتصادی و بازرگانی نیازمند توجه ویژه مسئولان استانی و شهرستانی است.

در این نشست بحث بیمه قالیبافان و پشتیبانان فرش، تأمین مواد اولیه و پشم مورد نیاز از عشایر کوچ رو و تولید کنندگان دام، اعطای تسهیلات مورد نیاز و همچنین ایجاد نمایشگاه دائمی فرش و برندینگ فرش نهاوند مورد برّرسی قرار گرفت و با هماهنگی ایجاد شده با ادارات حاضر تصمیماتی برای تسهیل در موارد ذکر شده اتخاذ گردید.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location