سرخط خبرها

رزمایش جهادگران فاطمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه، سرهنگ علی مختاری فرمانده سپاه ناحیه، سرهنگ محمد ابوالفتحی مسئول بسیج سازندگی، مهدی جلال وند معاون سیاسی فرماندار و با حضور بیش از ۱۸۰ گروه جهادی شهرستان نهاوند در سالن اداره ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

 

جهادگران در خط مقدم مقابله با محرومیت هستند

حجت الاسلام والمسلمین مغیثی امام جمعه نهاوند در جمع جهادگران فاطمی این شهرستان با اشاره به اینکه اعمال ما قیامت ما را می سازد ، بیان داشت : بهشت و جهنم را همین اعمال ما می سازد و قیامت تجسم اعمال ماست .

وی با بیان اينکه عمل شما در قیامت مجسم به ماده خواهد شد؛ افزود : یک غذای ناسالم و مسموم که خواه‌ناخواه در ساختار انسان تأثیر نامطلوب می‌گذارد و انسان گرفتار پیامدهای آن می‌شود دروغ سلب اعتماد می‌کند و خیانت در امانت، روابط اجتماعی را بر هم می‌زند و ظلم همیشه منشأ ظلم‌های دیگر می‌شود و این رابطه طبیعی گناه و فساد است. پس اعمال ما در قیامت مجسم به ماده خواهد شد و در بهشتی یا جهنمی بودن ما اثر دارد و سهم مهم شما از انجام کار نیک ، رضایت خداوند خواهد بود .

امام جمعه نهاوند در ادامه گفت : جوانان و نوجوانان امید آینده استان هستند و در بحث محرومیت زدایی ما پشتیبان آن ها هستیم.

وی با اشاره به مناسبت ۱۷ اردیبهشت سالروز تاسیس بسیج سازندگی، بیان داشت: یکی از رسالت های مهم نظام توجه به محرومین جامعه است و ماموریت جهادگران چه خواهران و چه برادران، این مهمی است که جز دستورات دین مقدس اسلام و ماموریت های همه ماست.

مغیثی در ادامه با بیان اينکه در تنش آبی و سیل در سال های ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ گروه‌های جهادی پیش رو بودند و گفت: در این شرایط سخت عزیزان جهادی از همه اقشاربه ویژه جوان ها بودند که حضور فعال داشتند.

وی اظهار داشت: جوان ها و نوجوان های ما همواره در خط مقدم بوده اند و جهادگران ما اکنون جوان هستند که در این صحنه حضور دارند تلاش کنیم تادر این ماموریت ها در مناطق گوناگون به نحواحسنت ایفای نقش کنیم.

امام جمعه نهاوند در خاتمه گفت: ما سال های زیادی است که در تحریم هستیم و در دل تحریم ها حرف اول را در حوزه های مختلف می زنیم واین شما جوانان و نوجوانان جهادی هستید که در بحث محرومیت زدایی شروع کردید ان شالله ما هم پشتیبان شما خواهیم بود.

بسیج سازندگی در خدمت مردم است

سپس سرهنگ محمد ابوالفتحی مسئول بسیج سازندگی در جمع جهادگران فاطمی نهاوند اظهار داشت: ۱۷ اردیبهشت ماه روز بسیج سازندگی، روز نمایانگر یک مسئله ی بسیار مهمی است که جهاد تعطیل نشده و تمام نشده اگر ما در عرصه‌ی جهاد داشتیم و دشمن متجاوز آمد و عزیزان رزمندگان و جوانان ما سازماندهی شدند، رفتند در مقابل دشمن ایستادگی کردند.

وی افزود: امروز اگر دشمن ظاهری و متجاوزی وجود ندارد، دشمنان دیگری داریم، دشمنی مثل فقر، کم‌سوادی، محرومیت و امروز باید جوانان و مسئولان ما گوش‌ بفرمان فرمایش مقام معظم رهبری در هرمکان و زمانی آماده باشند و برای پاسخ به هر نیازی که این ملت عزیز و شریف دارند، ملتی که همه‌ی هستی خودش را برای انقلاب گذاشته است.

وی تصريح کرد: ما امروز اگر می گوییم جهاد سازندگی، گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی یعنی تغییر رویکرد ولی اصالتاً همان اصالت کلمه‌ی جهاد است، جهاد مشترک آن چیزی که فرق می‌کند، امروز برای محرومیت زدایی برای رفع یک نیاز و برطرف کردن خواسته یک نیازمند اقدام می‌کنیم و این کار و بسیار بزرگی در محضر الهی که جز آموزه‌های دینی ما هستند، تک تک این کلمات و جملات و تک تک این فعالیت‌ها در هر ساعتش مورد توجه خداوند است.

ابوالفتحی گفت : خدمات بسیج سازندگی بی مزد و منت و برای رفاه مردم و به دور از هیاهوهای مرسوم انجام می‌شود و تاکنون در مناطق هدف توانسته برنامه‌های خدمات رسانی را اجرا کند.

وی با اشاره به اینکه امروز جریان جهادی به نقطه قوت و افتخار نظام جمهوری اسلامی تبدیل شده است ، بیان داشت : به گونه‌ای که بدون تردید در گام دوم انقلاب اسلامی، مهمترین مولفه قوی شدن نظام اسلامی همین جریان جهادی است.

وی خاطرنشان کرد: جریان جهادی با نقش آفرینی در چالش‌های اساسی و رخدادهای مختلف بلایای طبیعی و اخیرا در همه گیری ویروس منحوس کرونا و ... به خوبی توانسته کارآمدی و توانمندی خود را برای همه عیان کند.

وی افزود: بسیج سازندگی با بکارگیری ظرفیت جوانان غیور ایران زمین کارنامه موفقی دارد و عشق و دلدادگی به مردم و آرمان های انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشته است که با تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری بیش از پیش در راستای توسعه و آبادانی ایران اسلامی گام برخواهد داشت.

وی اظهار کرد: بسیج سازندگی در عرصه‌های مختلف مانند ساخت و تعمیر و مرمت مدارس، خانه بهداشت، خانه نیازمندان، مساجد، بقاع متبرکه، ‌حسینیه ها ، ‌آب رسانی روستایی، کتابخانه‌ها، ‌ ‌فضاهای ورزشی، گلزار شهدا، پروژه های عمران منابع طبیعی، حوادث غیر مترقبه و... فعالیت دارد.

ابوالفتحی بیان داشت : خدمات بسیج سازندگی بی مزد و منت و برای رفاه مردم و به دور از هیاهوهای مرسوم انجام می‌شود و تاکنون در مناطق هدف توانسته برنامه‌های خدمات رسانی را اجرا کند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه نهاوند ادامه داد: در سال‌های اخیر جریان جهادی که متولد همین انقلاب اسلامی بود گسترش پیدا کرده و در کشور این مسئله به وضوح قابل مشاهده است.

وی افزود : در شهرستان نهاوند ۱۵ واحد مسکونی توسط گروه‌های جهادی برای خانواده های بی بضاعت در دست احداث دارد و قرار است که تعداد ۳۵ واحد تا پایان سال جاری احداث و در اختیار این خانواده بگذارند .

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد : در هفته بسیج سازندگی در قالب اردو های جهادی در عرصه های فرهنگی ،عمرانی ،بهداشتی و درمانی ، اشتغالزایی ، اقتصادی ، کشاورزی و... در شهرستان نهاوند ۱۵۰ فعالیت انجام خواهد شد که امروز با حضور مسئولین شهرستان این فعالیت ها آغاز خواهد شد .

تا زمانی که بسیجی و تفکر بسیجی در ایران حاکم است ،هیچ دشمنی جرأت تعرض به نظام و انقلاب اسلامی ایران را ندارد

در ادامه مهدی جلالوند معاون سیاسی فرماندار ضمن تبریک هفته بسیج سازندگی اظهار داشت: یکی از باورهای غنی و الهی که ریشه در قرآن داشت و یادگار امام خمینی (ره) بسیج است که در همه ی عرصه ها حضور چشمگیر دارد و اگر تفکر امام خمینی (ره)و نیت و خلوص پاک بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران نبود امروز بسیج و بسیجی شکل نمی گرفت.

وی افزود : امروز عرصه هایی که بسیج و بسیجی ورود پیدا می‌کنند به درجه ی اعلای خودش و سرمنزل مقصود می رسد .

معاون سیاسی فرماندار در ادامه گفت : یکی از ارزشمندترین یادگارهای امام راحل (بسیج) آنجا تجلی پیدا می کند که مقام معظم رهبری در یکی از فرمایشات خودشان وزیر را شجری تهیه و نام گذاری می کنند.

جلالوند خاطر نشان داشت : بسیج و بسیجی انحا به درجه ی اعلای خودش می رسد که سرداران بزرگی چون سردار سلیمانی در جهان مطرح می کند ، سرداری که خود را یک بسیجی می‌داند و تفکر و عقایدش ریشه در قرآن و ولایت مداری دارد و در جایی دیگر کودکان و نوجوانان را داریم که با قلوب پاکشان به امام زمان و مقام معظم رهبری ادای احترام می‌کنند که اینها همه ریشه ی الهی دارند .

وی افزود : همه ی ما باید به این‌ یادگار ارزشمند امام راحل افتخار کنیم و تنها یدک کشیدن نام بسیج و بسیجی بودن کافی نیست و باید کلمه ی بسیج در زندگیمان معنا و مفهوم پیدا کند .

معاون سیاسی فرماندار نهاوند در ادامه خاطر نشان کرد : دفاع مقدس یکی از ارزشمند تربن دستاوردهای بسیج است ، چرا که همه ی اقشار مردم ایران با هم بسیج شدند و باعث شدند که نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل جبهه ی کفر به پیروزی برسد و بهتر آیت است که بگوئیم دفاع مقدس را با بسیج مدیریت کردیم .

وی افزود : آنجا که بسیجیان با لباسهای خاکی و با تفکر بسیجی پا به عرصه های مختلف گذاشت و حضور پر رنگش مشاهده شد ، موفقیت هم حاصل شد .

جلالوند در خاتمه سخنان خود گفت : بسیج یک نیت الهی و یک خلوص پاک و در واقع یک فرمان الهی بود و تا زمانی که بسیجی و تفکر بسیجی در ایران اسلامی حاکم است هیچ دشمنی نمی‌تواند و جرات تعرض به این نظام و انقلاب را ندارد .

ماموریت بسیج پر کردن خلا های انقلاب بود و امروز شاهد این هستیم که در همه عرصه ها این خلأها توسط بسیج و بسیجیان پر می شود

در پایان سرهنگ علی مختاری فرمانده سپاه ناحیه نهاوند ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۸۵۰ شهید شهرستان نهاوند و تبریک هفته بسیج سازندگی در جمع جهادگران فاطمیه این شهرستان اظهار داشت : در هفته ی بسیج سازندگی ۱۵۰ عنوان برنامه توسط گروه های جهادی شهرستان نهاوند در عرصه های مختلف آموزشی ،سازندگی ،عمرانی پزشکی و... توسط پایگاه های مقاومت و اقشار تقدیم ملت و مردم این شهرستان خواهد شد.

وی افزود : فعالیت گروه های جهادی مختص به یک هفته ی بسیج سازندگی نیست و این فعالیت ها از زمان تاسیس بسیج سازندگی در سال ۷۹ به دستور مقام معظم رهبری تا به امروز به صورت مستمر نیت و نگاهش بحث خدمات رسانی و محرومیت زدایی برای مردم عزیز کشور مان بوده است.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند گفت: اولین عرصه ای که بسیج سازندگی ورود پیدا کرد و کارنامه درخشانی از خود به ثبت رساند واکسیناسیون سراسری فلج اطفال در کل کشور بود و از آن زمان تا به امروز در همه ی عرصه ها شاهد حضور بسیجیان و جهادگران هستیم .

مختاری بیان داشت : ماموریت بسیج پر کردن خلا های انقلاب بود و امروز شاهد این هستیم که در همه عرصه ها این خلأها توسط بسیج و بسیجیان پر میشود.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند در ادامه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تجلیل بانوان جهادگر نهاوندی، بیان داشت : ما هرگز فراموش نمی کنیم سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری و تجلیل ایشان از بانوان جهادگر نهاوندی را و معتقدیم که کارهای جهادی کار بسیار ارزشمندی است.

مختاری در ادامه با اشاره به کارهای صورت گرفته توسط نیروهای جهادگر بسیجی اظهار داشت: بسیج سازندگی شهرستان نهاوند آمادگی این را دارد روستاهایی که دارای مشکل آب شرب هستند ، مشکل این روستاها را برطرف کند .

وی افزود : در سال جاری ۱۵ واحد مسکونی که زمین های آنها آماده شده، توسط گروه‌های جهادی برای مددجویان کمیته امداد ساخته می شود و قرار است که تا پایان سال جاری ۴۵ واحد برای این خانواده ها احداث و در اختیار آنها گذاشته شود .

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند در خاتمه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در دیدار با جهادگران گفت : منویات و توصیه های مقام معظم رهبری را در دستور کار خودتان قرار دهید و کارهایتان را اطلاع رسانی کنید که مایه ی دلگرمی مردم خواهد بود .

 

سمیه شفائی (خبرنگار )

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location