سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، مدیر آموزش و پرورش شهرستان نهاوند ضمن عرض تبریک به مناسبت بزرگداشت هفته مقام معلّم و تبریک به همه فرهنگیان موفق که امسال بر اساس داوری های فرآیندی انتخاب شدند گفت:معلمین هسته اصلی تربیت کودکان و نوجوانان هستند، کسب رتبه های برتر کشوری و استانی در دو سال گذشته نشان از توانمندی همکاران در قسمت‌های آموزش و پرورش دارد.

وی افزود: روز ۱۲ اردیبهشت ماه مصادف با سالروز شهادت شهید استاد #مرتضی_مطهری است، استادی که شاگردان فراوانی تربیت کرد و کتاب های بسیاری نوشت و همگان بخصوص جامعه فرهنگی از محتوای کاربردی این کتابها بهره کافی را برده اند.

وی در رابطه با اهمیت جایگاه و مقام معلم یادآور شد: اهمیت جایگاه معلم یک جمله بسیار رساست، به نقل از کلامی میگویند، اگر نیت یکساله دارید گندم بکارید اگر نیت ده ساله دارید درخت بکارید و اگر نیت صد ساله دارید آدم تربیت کنید و تربیت انسان کار معلمین در سطح جامعه است. و اگر انسانی در طول تاریخ به جایی رسیده و فرهیخته است، حاصل تلاشهای مجموعه قشر فرهنگی است.

دارایی در خاتمه بیان داشت: در بین کارهای سخت بشر دو کار بسیار سخت و دشوار شامل تربیت کردن و حکومت کردن وجود دارد که مورد اول به مراتب بسیار دشوارتر از حکومت کردن است، معلم باید تلاش کند که امور نفسانی و غرایض که برای بقا نسل ضروریست درطول و تابع عقلانیت انسانی قرار دهند و بیشترین وقت آنها وقف عواطف و احساسات نوجوانان است، کنترل امور درونی دانش آموزان مهم و مشکل است که خوشبختانه همکاران فرهنگی ما طی سالهای گذشته با موفقیت آن را پشت سر گذاشته اند.

خبرنگار: زهرا سهرابی

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location