سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، صبح امروز ۱ ام خرداد ماه سرهنگ علی مختاری درنشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان که به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد سوم خردادماه سالروز فتح خرمشهردر سالن جلسات سپاه این شهرستان برگزارشد؛ اظهار داشت: حماسه سوم خردادیکی از حماسه های بزرگ انقلاب اسلامی است که هرساله باید به آن پرداخت وفتح الفتوح انقلاب اسلامی است وبه راحتی نمی توان ازآن عبورکرد .

فرمانده سپاه ناحیه نهاوندگفت: سوم خردادسال ۱۳۶۱ یکی ازبارزترین جلوه های نصرت الهی و یکی ازمهمترین روزهای انقلاب اسلامی است که در سوم خردا ۱۳۶۱ مردم و رزمندگان، نصرت الهی را دیدندوبه عنوان یک روز زیبا در انقلاب اسلامی در اذهان ماند .

وی با اشاره به اینکه درتقویم جمهوری اسلامی ایران سوم خرداد روز مقاومت ایثار وپیروزی نامگذاری شده بی دلیل نیست؛ بیان داشت: خرمشهری که در آبان ماه سال ۱۳۵۹ به اسارت رژیم بعث عراق در آمد، پس از ۳۵ روز مقاومت طی عملیات الی بیت المقدس و به فرماندهی سردار شهید علی صیاد شیرازی آزاد شد .

وی با اشاره به اینکه آزاد سازی خرمشهر آغازی بر شکست های دشمنان بود ، افزود : آزاد سازی خرمشهر یکی از عنایات خداوند متعال بود که با اعتقاد و ایمان قلبی فرزندان ایران اسلامی صورت گرفت .

وی تصریح کرد : فتح خرمشهر نقطه ی عطفی در دفاع مقدس و همچنین آغاز شکست های پی در پی ارتش عراق و پایانی بر توهم و شکست و اشغال و نابودی دشمنان جمهوری اسلامی بود .

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند بیان داشت : پیامی که مردم ما پس از پیروزی خرمشهر به جهان مخابره کردند این بود که ایران قبل از انقلاب شکست ، عقب نشینی ، سرخم کردن مقابل استکبار و از دست دادن قسمتهایی از کشور را در اثر بی لیاقتی و خیانت پادشان گذشته را تجربه کرده ، بعد از انقلاب اسلامی و با توجه به نفس مسیحایی حضرت امام ، ملت عزیز ایران بیدار شده و اولین جنگی که در طول تاریخ جمهوری اسلامی ایران رخ داد یک میلیمتر از خاک ایران جدا نشد .

وی افزود: اگر ملت ایران بعد از ۴۲ سال در برابر دشمنان، جنگ های سخت و نیمه سخت و نرم و تحریم های ظالمانه ایستادگی و مقاومت کردند ، تجربه ای هستند که ریشه در فتح خرمشهر دارند که با فرمول مقاومت و ایستادگی و بصیرت و اطاعت از امامین انقلاب قله های بزرگ را فتح کرده و می کنند ‌.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند در ادامه گفت : شعار چهلمین سالگرد آزاد سازی خرمشهر ما قوی هستیم ، می باشد .

سرهنگ مختاری در ادامه از برگزاری بیش از ۵۵۰ برنامه در سطح پایگاه های مقاومت به مناسبت حماسه آزادسازی خرمشهر در شهرستان نهاوند خبر داد و گفت : بیش از ۵۰۰ برنامه برای بزرگداشت این حماسه غرورآفرین با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله فیزیکی در سراسر شهرستان در نظر گرفته شده است .

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند برنامه های این روز را برشمرد و گفت : فضا سازی ۱۶۰ پایگاه مقاومت بسیج محلات و۲۳۰ پایگاه اقشاری متناسب با این ایام ، غبار روبی و عطر افشانی در گلزار شهدای شهرستان ، راوی گویی و خاطره‌گویی با برگزاری ۱۳۰ نشست به صورت وبیناری و برخط با موضوع فتح خرمشهر ، سرکشی از ۱۰۰ خانواده شهید ، جانبازان و ایثارگران ، برگزاری ۷ یادواره ی شهدا ، برگزاری مسابقات فرهنگی عصری با شهدا ، تجلیل از جانبازان بالای ۷۰ درصد در برنامه ی صبحگاه مشترک و از جمله مهمترین برنامه های سپاه ناحيه نهاوند در سوم خرداد است.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند بیان داشت : فروشگاه بزرگ طرح های اقتصاد مقاومتی به مناسبت چهلمین سالگرد آزاد سازی خرمشهر کلنگ زنی خواهد شد .

وی در خاتمه خطاب به رسانه ها گفت : کار اصحاب رسانه بسیار با ارزش است و از زحمات شما در پوشش اخبار ۱۴۰۰ کمال تقدیر و تشکر را دارم .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location