سرخط خبرها

فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند از شناسایی و دستگیری عاملان انتشار خبر جعلی در فضای مجازی توسط پلیس فتای این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، سرهنگ ذبیح الله درویشی، در تشریح این خبر بیان داشت: در پی انتشار گسترده خبری در فضای مجازی مبنی بر اینکه فردی با پرسه زنی در محلات مختلف شهرستان قصد ارتکاب سرقت یا سایر جرایم را دارد و در این خصوص نیز تصویری از یک نفر خانم منتشر و این خبر به وی منتسب شد، بلافاصله تیم ویژه پلیس فتای شهرستان به صورت تخصصی موضوع را در دستور کار قرار داد.

این مقام انتظامی در ادامه افزود: پس از بررسی های تخصصی پلیس مشخص شد که این خبر کذب بوده که در ادامه فرد صاحب عکس نیز با حضور در پلیس فتای شهرستان شکایت خود از عوامل تهیه و انتشار این خبر جعلی را ثبت کرد.

سرهنگ درویشی در ادامه تصریح کرد: در این راستا ماموران متخصص و کارشناس پلیس فتای شهرستان با انجام رصد فنی فضای مجازی و به کارگیری اقدامات تخصصی در نهایت در کمتر از ۲۴ساعت دو نفر از عاملان اصلی انتشار این خبر را شناسایی که پس از هماهنگی با مقام قضایی متهمان را دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند در پایان این خبر به شهروندان شهرستان نهاوند، اطمینان خاطر داد که ماموران کارشناس و متخصص پلیس فتا به صورت مستمر در فضای مجازی رصد، اشرافیت و نظارت های فنی داشته و مجددا اعلام کرد چنانچه فرد یا افرادی با تهیه و انتشار هر گونه اخبار کذب و غیر واقعی موجب تشویش اذهان عمومی یا هتک آبروی شهروندان محترم شوند با برخورد قاطع دستگاههای انتظامی و قضایی مواجه خواهند شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location