سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، ضرغام احمدوند عصر یکشنبه در جلسه تبیین و تحقق شعار سال با موضوع داش بنیان، اظهار کرد: شهرستان نهاوند به لحاظ دارابودن شرایط جغرافیایی و آب‌وهوایی یکی از قطب‌های کشور در تولید محصولات دامی و کشاورزی است.

وی با بیان اینکه این ظرفیت‌های خدادادی باید در جهت توسعه و آبادانی بیش‌ازپیش شهرستان بکار گرفته شود، گفت: امروز شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی و غیره می‌توانند در شهرستان موفقیت‌های خوبی کسب کنند لذا می‌طلبد جوانان علاقه‌مند و توانمند در این حوزه ورود کنند.

فرماندار نهاوند با اشاره به اینکه رهبری معظم انقلاب در عرصه‌های اقتصاد و صنایع دانش‌بنیان توصیه‌ها و رهنمودهای راهگشایی به‌عنوان چراغ راه داشته‌اند، گفت: صنایع‌دستی شهرستان نهاوند یکی از ظرفیت‌های بالقوه‌ای است که باید با ورود شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این حوزه بالفعل شود.

وی با بیان اینکه فرش نهاوند امروز به‌صورت غیررسمی در حال صادرات از شهرستان به سایر نقاط کشور و دنیا است، گفت: فعالان این عرصه باید با بهره‌گیری از ظرفیت جوانان فعال در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان صنعت فرش نهاوند را به‌عنوان یک برند خاص احیاء کنند.

احمدوند با اشاره به نگاه ویژه دولت‌به‌شرکت‌های دانش‌بنیان، تصریح کرد: آمادگی حمایت از جوانان مستعد و توانمند شهرستان برای تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف را داریم.

وی در پایان بر ضرورت ارتباط عمیق و ناگسستنی دانشگاه و صنعت تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم در زمینه‌های مختلف از خام‌فروشی سرمایه‌های شهرستان جلوگیری کنیم چراکه ارزش‌افزوده تولیدات شهرستان می‌تواند به توسعه بیش‌ازپیش نهاوند کمک کند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location