سرخط خبرها

رئیس کمیته امداد شهرستان نهاوند از تولید فرش دستباف توسط زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۰ مددجویان شهرستان نهاوند ۴۴ تخته فرش به مساحت ۱۵۰ مترمربع بافتند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، محمد مرادی با بیان اینکه این نهاد با شناسایی طرح‌های نوین و مورد نیاز بازار، تأمین مواد اولیه مرغوب و مناسب، نظارت بر اجرای طرح‌های قالی‌بافی مددجویان و فروش فرش‌های تولیدی آن‌ها در خارج از استان باقیمت مناسب‌تر، تلاش کرده بیشترین سود را نصیب مددجویان کارآفرین تحت حمایت کند.

وی تعداد زنان تحت حمایت امداد شهرستان نهاند را ۴۸۰۰ نفر اعلام کرد و ادامه داد ۳ هزار و ۱۰۰ نفر از این تعداد، بانوان سرپرست خانوار هستند و از این تعداد ۱۷۰ نفر مشترک طرح‌های قالیبافی کمیته امداد هستند.

رئیس کمیته امداد شهرستان نهاوند اعلام داشت: کمیته امداد در این راستا ضمن برگزاری جلسه استعدادسنجی و مشاوره شغلی به‌صورت چهره‌به‌چهره، متقاضیان بافت فرش جهت طی مراحل اداری و تکمیل پرونده به کارشناس خودکفایی (فرش) معرفی می‌شوند که در مرحله بافت فرش استادکار ناظر به‌ صورت منظم (ماهیانه) بر روند بافت نظارت کرده و در پایان ضمن ارزیابی و قیمت‌گذاری، نسبت به فروش فرش به قیمت مناسب‌تر در خارج از استان اقدام می‌نماید.

مرادی اشاره کرد: در سال گذشته ۱۵۰ متر مربع فرش بافته‌شده توسط مددجویان تحت حمایت امداد شهرستان نهاوند به مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان فروخته‌شده و به‌حساب بافندگان واریز شده است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location