سرخط خبرها

 رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند ضمن بازدید سرزده از کشتارگاه زاگرس دام و بررسی وضعیت کشتار در این کشتارگاه، با مطلوب توصیف کردن وضعیت بهداشتی کشتار، برخی نواقص موجود را متذکر شد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، میثم قیاسی با توجه به اهمیت کشتارگاه های دام در تضمین سلامت و کیفیت گوشت و جلوگیری از انتقال احتمالی بیماری‌های خطرناک دامی و مشترک بین انسان و دام به مصرف کنندگان ، اظهار داشت: نظارت های بهداشتی دامپزشکی در تمامی مراحل کشتار از ذبح تا حمل گوشت قرمز و سایر آلایش های دامی تحت نظارت دامپزشکی می باشد و بازرسان این اداره ضمن نظارت بر بهداشت عمومی به صورت مستمر از این واحد بازدید می کنند.

رئیس اداره دامپزشکی نهاوند در رابطه با کشتار دام ماده گفت : با توجه به مصوبه کشوری کشتار دامهای مولد آبستن در تمامی کشتارگاه ها و بالطبع آن در کشتارگاه نهاوند ممنوع می باشد و نگرانی ما در حال حاضر کشتن بره ماده‌هاست که به نوعی نسل کشی محسوب می‌شود.

قیاسی با بیان اینکه بره ماده‌ها به دلیل خشکسالی، شرایط نامطلوب مراتع و کمبود شدید علوفه و همچنین افزایش قیمت نهاده‌های دامی کشتار می‌شوند، گفت: کشتار دام‌های مولد اتفاقی است که در آینده دامداری به راحتی قابل جبران نخواهد بود.

وی در این رابطه گفت: با توجه به ممنوعیت دام مولد آبستن، در این راستا دکتر دامپزشک بخش خصوصی جهت تشخیص دامهای آبستن در محل میدان دام مستقر و در هنگام بازرسی قبل از کشتار دامهای ماده مورد معاینه و بررسی با دستگاه سونوگرافی قرار گرفته و در صورت آبستن بودن از صدور گواهی کشتار دام ممانعت بعمل می آید.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location