سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، دکتر محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در یادواره شهدای شهرستان نهاوند در مصلی این شهر گفت: ۸۵۲ شهید شهرستان نهاوند و شهدای بزرگواری مانند شهید سلگی و شهدای روحانی والامقامی مانند شهید قدوسی و شهید حیدری نشان از شجاعت مردم این منطقه و مایه عزت و افتخار همه ما هستند.

وی اظهار داشت: ما مدیون شهدا و ایثارگران عزیز هستیم و نهاوند با شهدای بزرگوارش و با شهدای گروه انقلابی ابوذر نمونه ای از فرهنگ ایثار و شهادت در این‌ منطقه را نشان دادند آن هم در سال ۵۲ که دوران اوج خفقان بود و واقعا خوش درخشیدند.

قالیباف افزود: امام خمینی(ره) مردی الهی بود و فقط برای رضا خدا قدم بر می داشت و از هیچ قدرتی نمی ترسید و باعث احیا اسلام و عزت مسلمین شد.

وی ادامه داد: مردم بسیار با محبت و نجیبی داریم و روزهای سخت دفاع مقدس را با مقاومت و ایثار پشت سر گذاشتند و همه سختی ها را مردم تحمل کردند و امروز وظیفه ما این است که موثر و کارآمد در تصمیم گیری و مدیریت داشته باشیم و آثار آن را زندگی همه مردم ببینیم.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش گفت: باید جوری برنامه ریزی کنیم که بعد از برنامه ۵ ساله ثبات به شرایط اقتصادی برگردد و کشور ظرفیت این را دارد که با همین شرایط در مسیر ثبات اقتصادی قرار بگیرد.

وی عنوان کرد: باید به سنت های الهی ایمان و باور داشته باشیم و فرهنگ قرآن و اهل بیت این است و باید با مجاهدت و تلاش و مدیریت مشکلات را حل کنیم.

قالیباف ادامه داد: ما هرکجا مردم را از صحنه حضور و تصمیم گیری خارج کردیم و بستر را فراهم نکردیم موفق نبودیم.

رئیس مجلس بیان کرد: اصلاح ساختار بودجه و نا ترازی بودجه و حل مشکلات سرمایه گذاری را به صورت شبانه روزی در حال برنامه ریزی هستیم و میتوانیم این مشکلات را حل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مجلس در بخش تصویب قانون کارهای خوبی کرده است به عنوان مثال صدور مجوز کار یکی از قانونی های خوبی بود که اجرا می شود.

قالیباف عنوان کرد: در حوزه دانش بنیان و تولید جوانان عزیز بدانند که در کمتر از یک ماه گذشته این قانون ابلاغ شد و ظرفیت های زیادی را در حوزه قضایی و حقوقی فراهم کرده است و بودجه خوبی هم برای این بخش

رئیس مجلس بیان داشت: بیمه سلامت برای حدود ۶ میلیون نفر اعتبار پیش بینی شد که حدود ۷ هزار میلیارد تومان بود که در این طرح مردم مجانی و غیر حضوری بیمه می شوند و دولت هم به وقت این کار را شروع کرد و حدود ۳ میلیون نفر در حوزه درمان در همین زمان کم بیمه شدند.

وی بیان داشت: کالابرگ الکترونیکی تصویب شده و این پرداخت کمک معیشتی برای دوماه پیش بینی شد و تا قبل از پایان این دو ماه تمام تلاش دولت و مجلس این است که این ۴ قلم کالاهای اساسی را به قیمت سال قبل در اختیار مردم قرار دهد.

قالیباف اظهار داشت: اصل این است که در برنامه هفتم تورم و گرانی بتوانیم طبق برنامه کاهش دهیم و طبق برنامه پیش ببریم.

وی در پایان گفت: سد گرین نهاوند را بازدید کردیم و من هم در‌مجلس تلاش می کنم تا مشکلات این طرح هم برطرف شود تا مشکلات کشاورزی و شرب مردم نهاوند‌کاهش یابد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location