سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، خزائی بخشدار گیان در جلسه امروز مشکلات سرابهای نهاوند اظهار کرد: نهاوند به عنوان شهر سراب‌ها دارای سیزده سراب است که این سراب‌ها شامل سراب گیان، سراب گاماسیاب، سراب فارسبان، کنگاور کهنه، گنبد کبود، تازناب، ورازانه، باروداب و غیره... میباشد.، سراب گیان یکی از مهم ترین سراب های شهرستان نهاوند است که تاکنون زیرساخت های آن ساخته شده است،ودر بحث عوارض ورودی که ۲۸ اسفند ۱۴٠٠ در شورا مصوب شده است و با توجه به پیگیری های انجام شده تاکنون هیچگونه موافقتی برای عدم پرداخت عوارض از شهروندان انجام نشده است.

وی گفت: خدمات در حد امکان برای مردم فراهم شده است و با توجه به اینکه روزانه ۳۵٠٠ نفر از این سراب بازدید دارند شاید آنگونه كه همشهریان انتظار دارند پیش نرود ولی ما تمام سعی خود را برای رضایت مردم بکار میگیریم.

خزائی تصریح کرد:متأسفانه این ظرفیت مهم در شهرستان آن‌طور که باید مورد توجه قرار گیرد نبوده و نادیده گرفته شده است، و طی چند سال اخیر فقط زیر ساخت‌های گردشگری در این سراب‌ها ایجاد شده است و سرمایه‌گذاری در این سراب‌ها صورت نگرفته است و در این راستا مقدماتی را باید برای سرمایه گذاری این مکان از جمله احداث پارکینگ و سرویس بهداشتی مناسب برای همشهریان در نظر گرفته شود.

بخشدار گیان در ادامه گفت: بعد از یک وقفه دوساله بخاطر ویروس کرونا، تعطیلات گذشته بیش از ظرفیت سراب، مسافران زیادی از این منطقه گردشگری بازدید کردند، و ما شاهد حضور مسافران بسیاری در شهرستان بودیم که بیشتر از حد تصور بود، و بر همین اساس در شهرستان باید تلاش شود که با ارائه خدمات‌دهی بهتر به گردشگران زمینه آن را فراهم آوریم تا شاهد حضور مسافران بیشتری در سرابهای نهاوند باشیم هم اینکه زمینه درآمدزایی را برای رشد و شکوفایی افزونتر در شهرستان نهاوند را داشته باشیم.

دکتر بهرکشکول بخشدار مرکزی در جلسه بررسی مشکلات سرابها گفت: در خصوص سراب گاماسیاب جلسه در محل منابع طبیعی با حضور معاون اداره کل این اداره و کارشناسان مربوطه برگزار گردید که در این جلسه نقطه نظرات مختلف مطرح شد و در نهایت تصمیم بر این گرفته شد که از طرف روستای همجوار( شورای اسلامی و دهیار)یک تشکل زیر نظر منابع طبیعی شهرستان تشکیل شود و احاله مدیریت انجام گیرد که متولی ساماندهی سراب شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location