سرخط خبرها

سرپرست صداوسیمای مرکز همدان گفت: تولید مستند تلویزیونی حیدر در شهرستان نهاوند آغاز شد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، کیوان الوندی سرپرست صداوسیمای مرکز همدان گفت: حیدر عنوان مستندی ۳۰دقیقه ای با موضوع زندگی سردار شهید حیدر سهرابی شهید شاخص سال ۱۴۰۱نهاوند است که توسط این مرکز در حال تولید است.

وی گفت: سردار شهید حیدر سهرابی معاون گردان ۱۵۹ قیس ابن مسهر بود که پس از شهادت شهید ابروزن به فرماندهی این گردان رسید و در تاریخ ۲۱ دیماه ۱۳۶۵پس از یک عملیات سنگین در خط مقدم در منطقه شلمچه مورد اصابت تک تیراندازهای دشمن قرار گرفت و به شهادت رسید.

سرپرست صداوسیمای مرکز همدان افزود: در این مستند که با فرماند هان دفاع مقدس و همرزمان شهید و خانواده او گفت و‌گو شده است همچنین از صحبت های آرشیوی سردار شهید حاج میرزا محمد سلگی که از دوستان صمیمی شهید بوده است و در دوران حیاتش در وصف این شهید گفته است نیز استفاده می شود.

الوندی بیان کرد: در این مستند در دو مقطع قبل انقلاب و دوران دفاع مقدس به ابعاد مختلف زندگی اجتماعی و شخصی این سردار شهید پرداخته می شود و در ۵ لوکیشن مختلف کار شروع شده است.

photo 2022 06 08 15 26 56

وی گفت: سردار شهید حیدر سهرابی قبل از انقلاب نیز از مبارزین بود که در مبارزه با حکومت ستم شاهی چندین سال مبارزه کرد و در هنگام ورود حضرت امام(ره) به ایران جزو هیات استقبال بود که در این مستند با دوستان قبل از انقلاب ایشان نیز مصاحبه شده است.

سرپرست صداوسیمای مرکز همدان گفت: زندگی این سردار شهید برای نسل جدید و بسیاری از مدیران می تواند الگوی مناسبی باشد بر همین اساس در تولید این مستند تلاش شده است از بهترین جاذبه های بصری در پلان و نماهای هوایی و زمینی استفاده شود.

این مقام مسئول گفت: عوامل تولید این مستند عبارتند از تهیه کننده و نویسنده مجید دنیا کارگردان و تصویربردارمحمد حسینی

صدابردارمهدی جعفری تصویر بردار هوایی پیمان شیراوند حمل ونقل علی مددی با همکاری بسیج رسانه نهاوند می باشند.

او گفت: پس از پایان تولید با حضور مسئولان از این مستند رونمایی می شود و سپس در شبکه استانی و سراسری پخش می شود.

لازم به یاد آوری است سردار شهید حیدر سهرابی در نخستین طلیعه بهار ۱۳۳۸درروستای سرسبز وبا صفای تکه نهاوند دیده به جهان گشود در دوران دفاع مقدس مسئولیت هایی مانند مسئول آموزش بسیجیان و کارمندان در سراب گیان مدیر داخلی سپاه نهاوند قائم مقام و فرمانده گردان ۱۵۹قیس ابن مسهر در عملیات کربلای ۵بود که در تاریخ ۲۱ دیماه ۱۳۶۵ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location