سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،  ضرغام احمدوند فرماندار نهاوند در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بیان داشت: جلسات شورای فرهنگ عمومی حالت شعاری پیدا کرده است اگر این جلسات درست برگزار شوند و درست عمل کنند قطعاً بقیه جلسات ما بار سبک‌تری خواهند داشت.

وی گفت: بنده معتقدم اگر مشکلات فرهنگی حل شوند مشکلات اقتصادی سیاسی و اجتماعی و... نیز حل خواهند شد.

احمدوند با اشاره به نقش مهم آموزش‌وپرورش و خانواده در جامعه بیان داشت: مهم‌ترین اصل شورای فرهنگ عمومی آموزش‌وپرورش و خانواده است که اگر به این دو موضوع پرداخته شود شاید خیلی از مسیرها را رفته باشیم.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان خاطر‌نشان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان تاکید داشتند و دو موضوع را خیلی خوب مطرح کردند یکی محتوای درسی و دیگری بحث نخبگان و حضورشان در آموزش‌وپرورش، ما یاد گرفتیم که نخبگانمان سمت‌وسوی رشته‌هایی که خودمان تعریف می‌کنیم بروند و این یک مشکل بزرگ است.

فرماندار نهاوند با اینکه نقش آموزش‌وپرورش در هدایت دانش‌آموزان اشاره کرد و اظهار داشت: آموزش‌وپرورش در هدایت دانش‌آموزان و انتخاب رشتهٔ تحصیلی آنها نقش بسیار پررنگ و اساسی دارد.

وی در ادامه جلسه با اشاره به اینکه اگر کل دستگاه‌های اجرایی در امر فرهنگ ورود پیدا کنند و مسائل را پیگیری نمایند نتیجه بهتری خواهیم گرفت، بیان داشت: شخصاً مصوبات شورای فرهنگ عمومی را به‌عنوان فرماندار شهرستان پیگیری خواهم کرد و تاکید دارم که راهکارهایی در این ارائه داده شود تا این مهم به نتیجه برسد .

احمدوند با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی یکی از جلسات بسیار مهم است، اظهار داشت: آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها دو محور اصلی جلسات شورای فرهنگ عمومی هستند که متأسفانه در جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان نقش دانشگاه‌ها بسیار کم‌رنگ است و باید به آن توجه ویژه شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location