سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، علی‌مروت امیری با بیان اینکه توزیع تخم نوغان در سال جاری به نسبت سال گذشته پنج درصد رشد داشته است اظهار کرد: بر اساس برآورد کارشناسان خبره محلی قیمت هر کیلوگرم پیله تر بین ۲۵۰  تا ۳۰۰ هزار تومان است.

وی گفت: امسال به منظور تنظیم بازار تشکل‌های بخش کشاورزی اقدام به خرید پیله تر از نوغانداران می‌کنند که این اقدام دست دلالان را از خرید با قیمت پایین کوتاه خواهد کرد.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند افزود: پیله تر تولیدی این شهرستان برای عرضه به بازار آماده است که پیش‌بینی می‌شود امسال تا پایان خردادماه ۱۰۰ کیلو گرم پیله تر ابریشم تولید شود.

وی گفت: نوغانداری فعالیت جانبی در کنار کشاورزی است که طی دوره کوتاه‌مدت در راستای انگیزه اقتصادی و ایجاد اشتغال در روستا انجام می‌شود و در طول چند سال اخیر در سطح شهرستان با استقبال خوبی مواجه بوده است.

وی این فعالیت را زودبازده عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی شهرستان نهاوند، توزیع جعبه نوغان معمولا در اردیبهشت ماه انجام می‌شود که این فعالیت ۴۰ تا ۴۵ روز طول خواهد کشید.

 امیری گفت: فعالیت نوغانداری چند سالی است در نهاوند آغاز شده و ۱۳ نفر بهره‌بردار در این زمینه مشغول فعالیت هستند که امسال با حمایت سازمان جهاد کشاورزی استان و جهاد کشاورزی ۲۰ جعبه نوغان بین آنان توزیع شده است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location